logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí
Úvod /

Aktuality

Grantová výzva Cloetta na realizáciu projektov v okrese Levice

20. september 2018

Nadácia pre deti Slovenska vyhlasuje 10. ročník grantového programu v rámci Detského fondu Cloetta. Podporu bude smerovať na projekty, ktoré pomáhajú sledovať a riešiť problémy detí a mladých ľudí v okrese Levice.  Viac »

Vyhlasujeme jesenné kolo 6. ročníka Grantového programu Dôvera

12. september 2018

Grantový program Dôvera (GP) vznikol v roku 2012, kedy sa realizoval jeho nultý ročník. Je zameraný na podporu projektov (žiadostí), ktoré majú súvis so zdravím, prevenciou rôznych ochorení, ale aj zdravým životným štýlom. Viac »

Grantový program Športujem rád a bezpečne je otvorený pre nové žiadosti

10. september 2018

Grantový program Športujem rád a bezpečne poisťovne KOOPERATIVA už po štvrtý raz podporí projekty zamerané na bezpečné športovanie a prevenciu detských úrazov. Viac »

Výsledky jarného kola grantového programu Bojovníci za zdravie

27. jún 2018

Zdravotná poisťovňa Dôvera v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska opäť pomôže svojim poistencom k zlepšeniu zdravia a kvality ich života. Viac »

Hodina deťom podporí viac ako 27.000 detí a mladých ľudí na celom Slovensku

12. jún 2018

Vďaka darom ľudí bude Nadácia pre deti Slovenska môcť z výnosu 19. ročníka verejnej zbierky Hodina deťom prerozdeliť viac ako 250 000 eur. Financie poputujú na jedinečné projekty organizácií, ktoré dlhodobo a systematicky pracujú s deťmi a mladými do 30 rokov. Viac »

Každé dieťa má právo na vzdelanie

28. máj 2018

Nadácia pre deti Slovenska otvorila nový grantovo-vzdelávací program s názvom Škola inkluzionistov, ktorý je zameraný na rozvoj a podporu inkluzívneho vzdelávania detí na prvom a druhom stupni základných škôl v školskom roku 2018/2019. Školy sa doň môžu prihlásiť do 22. júna na webovom portály www.skolainkluzionistov.sk. Viac »

Inklúzia v Čechách: Systém v nesystéme, ale funguje

15. máj 2018

Inklúzia je krok správnym smerom v českom vzdelávacom systéme, vyplýva to z výskumu Nadácie Open Society Fund (OSF) na školách rok po tom, čo do platnosti vstúpila novela školského zákona o inkluzívnych opatreniach pre deti so špeciálnymi vzdelávacími potrebami. Učitelia ale chcú viac, len opatrenia podľa nich nestačia – treba zmeniť smerovanie celého vzdelávacieho systému. Viac »

Výsledky jarného kola 6. ročníka Grantového programu Dôvera

11. máj 2018

Grantový program Dôvera je súčasťou Nadačného fondu Dôvera pri Nadácii pre deti Slovenska. Je realizovaný vďaka podpore zdravotnej poistovne Dôvera, ktorá je najväčšou súkromnou zdravotnou poisťovňou na Slovensku a stará sa o zdravie viac ako 1,4 milióna poistencov.  Viac »

Prvá verejná diskusia o inklúzii je za nami, pozrite si ju zo záznamu

30. apríl 2018

Nadácia pre deti Slovenska zorganizovala v stredu 28. marca svoju vôbec prvú verejnú diskusiu v klube pod lampou v Bratislave, jej témou bolo inkluzívne vzdelávanie na Slovensku. Našich hostí – Komisárku pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzanu Stavrovskú, experta na vzdelávanie a riaditeľa Nového školstva Petra Dráľa a učiteľa na ZŠ Dubová v Bratislave a zakladateľa Inklukoalície Viktora Križa spovedala moderátorka Mirka Gučíková viac ako dve hodiny. V hľadisku sedelo takmer 100 divákov, ktorých téma inklúzie v školstve zaujíma. Viac »

Realizujeme projekt na podporu participácie detí a mladých ľudí

06. apríl 2018

Projekt sa zameriava na zvýšenie informovanosti a participácie občanov vo verejných politikách (VP) zameraných na deti a mladých ľudí (vrátane nich samotných) na úrovni samospráv. Bude prebiehať v 3 samosprávach: Zvolen, Lučenec, Nové Zámky. Viac »

 1 2 3 4 5 >  Last ›

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog