logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí
Úvod /

Aktuality

Inklúzia v Čechách: Systém v nesystéme, ale funguje

15. máj 2018

Inklúzia je krok správnym smerom v českom vzdelávacom systéme, vyplýva to z výskumu Nadácie Open Society Fund (OSF) na školách rok po tom, čo do platnosti vstúpila novela školského zákona o inkluzívnych opatreniach pre deti so špeciálnymi vzdelávacími potrebami. Učitelia ale chcú viac, len opatrenia podľa nich nestačia – treba zmeniť smerovanie celého vzdelávacieho systému. Viac »

Výsledky jarného kola 6. ročníka Grantového programu Dôvera

11. máj 2018

Grantový program Dôvera je súčasťou Nadačného fondu Dôvera pri Nadácii pre deti Slovenska. Je realizovaný vďaka podpore zdravotnej poistovne Dôvera, ktorá je najväčšou súkromnou zdravotnou poisťovňou na Slovensku a stará sa o zdravie viac ako 1,4 milióna poistencov.  Viac »

Prvá verejná diskusia o inklúzii je za nami, pozrite si ju zo záznamu

30. apríl 2018

Nadácia pre deti Slovenska zorganizovala v stredu 28. marca svoju vôbec prvú verejnú diskusiu v klube pod lampou v Bratislave, jej témou bolo inkluzívne vzdelávanie na Slovensku. Našich hostí – Komisárku pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzanu Stavrovskú, experta na vzdelávanie a riaditeľa Nového školstva Petra Dráľa a učiteľa na ZŠ Dubová v Bratislave a zakladateľa Inklukoalície Viktora Križa spovedala moderátorka Mirka Gučíková viac ako dve hodiny. V hľadisku sedelo takmer 100 divákov, ktorých téma inklúzie v školstve zaujíma. Viac »

Realizujeme projekt na podporu participácie detí a mladých ľudí

06. apríl 2018

Projekt sa zameriava na zvýšenie informovanosti a participácie občanov vo verejných politikách (VP) zameraných na deti a mladých ľudí (vrátane nich samotných) na úrovni samospráv. Bude prebiehať v 3 samosprávach: Zvolen, Lučenec, Nové Zámky. Viac »

Bojovníci za zdravie môžu na jar požiadať o grant

05. apríl 2018

Grantový program Bojovníci za zdravie pomáha poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera k zlepšeniu zdravia a k zvýšeniu kvality života. Od roku 2016 v spolupráci s našou nadáciou poskytuje individuálnym žiadateľom financie na ošetrenia, zákroky, operácie, rehabilitácie či zdravotné pomôcky, ktoré nie sú hradené z ich verejného zdravotného poistenia.  Viac »

Do Európskeho kvízu o peniazoch sa zapojilo 108 tried

20. marec 2018

Do národného kola Európskeho kvízu o peniazoch sa zapojilo 108 tried a tu je najlepšia päťka: Viac »

Vyhlásenie výsledkov grantového programu Bezpečne v komunite – bezpečne doma

22. február 2018

Grantový program Bezpečne v komunite – bezpečne doma je uzatvorený program zameraný na podporu projektov, ktoré podnecujú vytváranie bezpečného prostredia pre deti a mladých ľudí v rodinách, školách a komunitách na území celého Slovenska. Tento grantový program podporovaný z nadačného fondu Deti v bezpečí poisťovne Kooperatíva, realizuje Nadácia pre deti Slovenska už od roku 2015.  Viac »

Vyhlasujeme jarné kolo 6. ročníka grantového programu Dôvera

20. február 2018

Grantový program Dôvera funguje od roku 2012 a je zameraný na podporu projektov, ktoré majú súvis so zdravím, prevenciou rôznych ochorení, ale aj zdravým životným štýlom. Viac »

Európsky kvíz o peniazoch v živom prenose na Youtube

13. február 2018

Ste žiaci 7.- 9. ročníka ZŠ a chcete sa naučiť niečo nové nielen z finančnej gramotnosti? Dajte v triede hlavy dokopy a vyskúšajte si, čo všetko viete z oblastí financií, bezpečnosti na internete alebo o EU. Ponúkame vám možnosť 15. marca 2018 zapojiť sa do národného kvízu v rámci medzinárodného týždňa financií European Money Week. Nielen sa veľa naučíte, ale zažijete aj veľa zábavy so spolužiakmi, dozviete sa, kto vie rýchlo vyhľadávať informácie z internetu, kto má praktické zručnosti s peniazmi alebo z matematiky. Aj forma je zaujímavá, lebo kvíz bude v živom prenose na YouTube a vaša trieda môže hrať naživo priamo proti ostatným triedam celého Slovenska. Úspech triedy nezávisí od jednotlivca, ale zaručí ho vzájomná spolupráca, vedomosti a zručnosti všetkých. Chcete vedieť viac informácií? Viac »

Hodina deťom hľadá kolegyňu / kolegu do tímu Do Hodiny deťom hľadáme novú šikovnú a príjemnú kolegy

07. február 2018

Do Hodiny deťom hľadáme novú šikovnú a príjemnú kolegyňu / nového šikovného a príjemného kolegu. Jej / jeho náplňou práce bude starostlivosť o zbierku v uliciach a ďalšie darcovské nástroje tak, aby efektívne prispievali k nášmu cieľu - pomáhať deťom na Slovensku. Tak, aby vhodne reagovali na potreby a očakávania darcov, vyjadrovali naše hodnoty a priniesli finančný výnos a iné benefity do zbierky Hodina deťom. Viac »

 1 2 3 4 5 >  Last ›

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog