logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Aktuality

Európsky kvíz o peniazoch v živom prenose na Youtube

13. február 2018

Ste žiaci 7.- 9. ročníka ZŠ a chcete sa naučiť niečo nové nielen z finančnej gramotnosti? Dajte v triede hlavy dokopy a vyskúšajte si, čo všetko viete z oblastí financií, bezpečnosti na internete alebo o EU. Ponúkame vám možnosť 15. marca 2018 zapojiť sa do národného kvízu v rámci medzinárodného týždňa financií European Money Week. Nielen sa veľa naučíte, ale zažijete aj veľa zábavy so spolužiakmi, dozviete sa, kto vie rýchlo vyhľadávať informácie z internetu, kto má praktické zručnosti s peniazmi alebo z matematiky. Aj forma je zaujímavá, lebo kvíz bude v živom prenose na YouTube a vaša trieda môže hrať naživo priamo proti ostatným triedam celého Slovenska. Úspech triedy nezávisí od jednotlivca, ale zaručí ho vzájomná spolupráca, vedomosti a zručnosti všetkých. Chcete vedieť viac informácií? Viac »

Hodina deťom hľadá kolegyňu / kolegu do tímu Do Hodiny deťom hľadáme novú šikovnú a príjemnú kolegy

07. február 2018

Do Hodiny deťom hľadáme novú šikovnú a príjemnú kolegyňu / nového šikovného a príjemného kolegu. Jej / jeho náplňou práce bude starostlivosť o zbierku v uliciach a ďalšie darcovské nástroje tak, aby efektívne prispievali k nášmu cieľu - pomáhať deťom na Slovensku. Tak, aby vhodne reagovali na potreby a očakávania darcov, vyjadrovali naše hodnoty a priniesli finančný výnos a iné benefity do zbierky Hodina deťom. Viac »

Nemerajme zdravotne znevýhodnených iným metrom

30. január 2018

Vedeli ste o tom, že na Slovensku je viac ako 55-tisíc detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, no ani nie polovica z nich navštevuje bežné základné školy so svojimi zdravými rovesníkmi? Hoci sa o ich potrebách začlenenia do bežného života na Slovensku hovorí roky, vysoký počet našich detí vzdelávaných v špeciálnych školách a triedach, oddelene od svojich rovesníkov, patrí na prvé miesto v rámci všetkých krajín Európskej únie. Prvé miesto, na ktoré nie je dôvod byť hrdý. Viac »

Záverečná správa projektu Škola rodinných financií

23. január 2018

Škola rodinných financií je prvý projekt sociálno-finančného vzdelávania v komunitách na Slovensku. V roku 2017 si lektori Školy rodinných financií vymenili svoje odborné skúsenosti na dvojdňovom workshope, opäť sa zapojili do vzdelávania počas medzinárodného týždňa finančnej gramotnosti Global Money Week. Podorobnejšie informácie o ďalších aktivitách sú zverejnené v záverečnej správe projektu za r. 2017. Viac »

Vyhlasujeme 3. ročník grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma

08. január 2018

Poisťovňa KOOPERATIVA a Nadácia pre deti Slovenska vyhlasujú 3. ročník grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma Viac »

Vyhlásenie výsledkov grantového programu DôveraPomáha diabetikom

19. december 2017

DôveraPomáha diabetikom je program starostlivosti o chronicky chorých pacientov, ktorý zdravotná poisťovňa Dôvera spustila v roku 2015. Cieľom tohto programu je zlepšenie zdravotného stavu a celkovej kvality života pacientov s diabetom. Program prináša mnohé výhody pre zapojených pacientov a lekárov. Viac »

Pozvánka na vzdelávací workshop grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma

19. december 2017

Nadácia pre deti Slovenska spolu s partnerom programu poisťovňou Kooperativa, a.s. vyhlásia 8. januára 2018 3. ročník grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma. Viac »

Výsledky jesenného kola grantového programu Bojovníci za zdravie

07. december 2017

Zdravotná poisťovňa Dôvera v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska druhýkrát v tomto roku pomôže svojim poistencom k zlepšeniu zdravia a kvality ich života.  Viac »

TV šou Hodina deťom na Jednotke RTVS už 16. decembra

01. december 2017

V sobotu 16. decembra vyvrcholí 19. ročník verejnej zbierky Hodina deťom. Charitatívny galavečer na pomoc deťom odvysiela RTVS ako priamy prenos na Jednotke o 20.20 hod.  Viac »

Výsledky grantového programu Dôvera

01. december 2017

V 5. ročníku programu sme podporili projekty organizácií z celého Slovenska. Viac »

 1 2 3 4 5 >  Last ›

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog