logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Aktuality

V Kvačanoch hýbu svetom

28. marec 2017

K tomu, aby sa v minulom roku Kvačany stali historicky prvou obcou, ktorá získala ocenenie Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom za rok 2015, nemalou mierou prispela aj spolupráca samosprávy s tunajšou základnou školou. Dnes Nadácia pre deti Slovenska v kvačianskej Základnej škole otvorila putovnú edukatívnu výstavu, ktorá zobrazuje princípy Školy s rešpektom.  Viac »

Akreditovaný tréning učiteľov - pozvánka

27. marec 2017

Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s Nadáciou Slovenskej sporiteľne pozýva učiteľov na akreditovaný tréning zvyšovania finančnej gramotnosti v programe Poznaj svoje peniaze. Viac »

Global Money Week 2017 na Slovensku

24. marec 2017

Nadácia pre deti Slovenska v rámci svojho programu Poznaj svoje peniaze už 4. raz pozýva učiteľov, deti a mladých ľudí, inštitúcie a mimovládne neziskové organizácie, aby sa aktivitami zameranými na zvyšovanie finančnej gramotnosti zapojili do Svetového týždňa financií (Global Money Week - GMW), ktorý sa uskutoční od 27. marca do 2. apríla 2017 vo viac ako 130 krajinách celého sveta. Počas troch rokov, sa do podujatia zapojilo viac ako 5 000 detí a mladých ľudí z celého Slovenska. Viac »

Nominovanie komunít priateľských deťom do 31. marca 2017

15. marec 2017

Do 31. marca 2017 môžete nominovať vašu obec, či mesto na ocenenie Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom. Nadácia pre deti Slovenska otvorila druhý ročník oceňovania komunít priateľských deťom a mladým ľuďom. Viac »

Pasterizátor v Starej Ľubovni pomôže mesačne viac ako 60 deťom

20. február 2017

Pasterizátor podporený z Grantového programu Dôvera v Ľubovnianskej nemocnici pomôže mesačne viac ako 60 malým pacientom v Starej Ľubovni v Prešovskom kraji. Prístroj na pasterizáciu mlieka, resp. mliečnej výživy dojčiat, batoliat a novorodencov pomôže pacientom odkázaným na tento typ výživy hospitalizovaným na Detskom oddelení s novorodeneckým úsekom Ľubovnianskej nemocnice, n.o.. Viac »

ŠRF pomáha aj deťom v detských domovoch

19. február 2017

„Projekt je veľkým prínosom pre deti vyrastajúce v ústavnej starostlivosti. Postupne sa oboznamujú s problematikou finančnej gramotnosti, hľadajú možnosti ako zvládnuť osamostatnenie po odchode z detského domova,“ zhodnotila lektorka Jana Bohušová z Detského domova Tŕnie účasť v 8. ročníku programu Škola rodinných financií. Hodnotenie bolo cieľom stretnutia 31 lektorov a uskutočnilo sa 17.-18. februára 2017 v Pstruši neďaleko Zvolena.  Viac »

Ples Hodiny deťom: Máme odvahu byť iní, hovorí organizátorka Petronela Chalupková

17. február 2017

„Sme špecialisti na vytváranie zážitkov a nezabudnuteľných okamihov. Naše ciele sú jasné. Nadchnúť a očariť. V prvom rade našich klientov, v druhom rade konkurenciu. Máme odvahu byť iní. Baví nás hľadať nové trendy, prekvapovať a prijímať veľké výzvy. Máme skúsenosti, sme profesionálni, sme kreatívni a máme štýl. Náš prístup ku klientom je osobný. Naozaj osobný.“  Viac »

Princípy Školy s rešpektom pomôžu aj rodičom

30. január 2017

„Posilňujeme dôležitých dospelých v zmene prístupu k deťom a mladým ľuďom a k zmene prostredia školy tak, aby z nej vychádzali jedinečné osobnosti, ktoré sú schopné rozvíjať svoj potenciál,“ je motto putovnej edukačnej výstavy Školy s rešpektom, ktorú v stredu 1. februára 2017 otvorí Nadácia pre deti Slovenska v priestoroch Eurovea v Bratislave. Viac »

Na bezpečnosti detí záleží...

05. január 2017

Nadačný fond Deti v bezpečí poisťovne KOOPERATIVA pri Nadácii pre deti Slovenska koncom roka 2016 podporil 48 projektov z celého Slovenska vo výške 67 000 €. Ich realizáciou v roku 2017 sa podporí zvyšovanie bezpečnosti v 12 školách, detskom domove a voľnočasových aktivitách 29 mimovládnych neziskových organizácií a centier voľného času, ale aj 6 projektov mestských a miestnych samospráv. Viac »

TV šou Hodina deťom - minúta po minúte

17. december 2016

Ak ste snívali o tom, že sa porozprávate s niektorou zo známych osobností, v sobotu, 17. decembra,ste mali šancu si tento sen splniť. Telefonátom do štúdia alebo SMS ste mohli podporiť Hodinu deťom. Televízna šou Hodina deťom sa skončila, no Vaša podpora projektom pre deti a mladých ľudí na Slovensku môže pokračovať. Ďakujeme za Vaše SMS na číslo 800 alebo za podporu prostredníctvom stránky www.moncici.sk. Ďakujeme za Vašu podporu! Viac »

 1 2 3 4 5 >  Last ›

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy

Aktuálny výnos Hodiny deťom je 195 156,79 Eur. Ďakujeme.

Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog