logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Aktuality

Inklúzia v Čechách: Systém v nesystéme, ale funguje

15. máj 2018

Inklúzia je krok správnym smerom v českom vzdelávacom systéme, vyplýva to z výskumu Nadácie Open Society Fund (OSF) na školách rok po tom, čo do platnosti vstúpila novela školského zákona o inkluzívnych opatreniach pre deti so špeciálnymi vzdelávacími potrebami. Učitelia ale chcú viac, len opatrenia podľa nich nestačia – treba zmeniť smerovanie celého vzdelávacieho systému. Viac »

Výsledky jarného kola 6. ročníka Grantového programu Dôvera

11. máj 2018

Grantový program Dôvera je súčasťou Nadačného fondu Dôvera pri Nadácii pre deti Slovenska. Je realizovaný vďaka podpore zdravotnej poistovne Dôvera, ktorá je najväčšou súkromnou zdravotnou poisťovňou na Slovensku a stará sa o zdravie viac ako 1,4 milióna poistencov.  Viac »

Prvá verejná diskusia o inklúzii je za nami, pozrite si ju zo záznamu

30. apríl 2018

Nadácia pre deti Slovenska zorganizovala v stredu 28. marca svoju vôbec prvú verejnú diskusiu v klube pod lampou v Bratislave, jej témou bolo inkluzívne vzdelávanie na Slovensku. Našich hostí – Komisárku pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzanu Stavrovskú, experta na vzdelávanie a riaditeľa Nového školstva Petra Dráľa a učiteľa na ZŠ Dubová v Bratislave a zakladateľa Inklukoalície Viktora Križa spovedala moderátorka Mirka Gučíková viac ako dve hodiny. V hľadisku sedelo takmer 100 divákov, ktorých téma inklúzie v školstve zaujíma. Viac »

Realizujeme projekt na podporu participácie detí a mladých ľudí

06. apríl 2018

Projekt sa zameriava na zvýšenie informovanosti a participácie občanov vo verejných politikách (VP) zameraných na deti a mladých ľudí (vrátane nich samotných) na úrovni samospráv. Bude prebiehať v 3 samosprávach: Zvolen, Lučenec, Nové Zámky. Viac »

Do Európskeho kvízu o peniazoch sa zapojilo 108 tried

20. marec 2018

Do národného kola Európskeho kvízu o peniazoch sa zapojilo 108 tried a tu je najlepšia päťka: Viac »

Vyhlásenie výsledkov grantového programu Bezpečne v komunite – bezpečne doma

22. február 2018

Grantový program Bezpečne v komunite – bezpečne doma je uzatvorený program zameraný na podporu projektov, ktoré podnecujú vytváranie bezpečného prostredia pre deti a mladých ľudí v rodinách, školách a komunitách na území celého Slovenska. Tento grantový program podporovaný z nadačného fondu Deti v bezpečí poisťovne Kooperatíva, realizuje Nadácia pre deti Slovenska už od roku 2015.  Viac »

Európsky kvíz o peniazoch v živom prenose na Youtube

13. február 2018

Ste žiaci 7.- 9. ročníka ZŠ a chcete sa naučiť niečo nové nielen z finančnej gramotnosti? Dajte v triede hlavy dokopy a vyskúšajte si, čo všetko viete z oblastí financií, bezpečnosti na internete alebo o EU. Ponúkame vám možnosť 15. marca 2018 zapojiť sa do národného kvízu v rámci medzinárodného týždňa financií European Money Week. Nielen sa veľa naučíte, ale zažijete aj veľa zábavy so spolužiakmi, dozviete sa, kto vie rýchlo vyhľadávať informácie z internetu, kto má praktické zručnosti s peniazmi alebo z matematiky. Aj forma je zaujímavá, lebo kvíz bude v živom prenose na YouTube a vaša trieda môže hrať naživo priamo proti ostatným triedam celého Slovenska. Úspech triedy nezávisí od jednotlivca, ale zaručí ho vzájomná spolupráca, vedomosti a zručnosti všetkých. Chcete vedieť viac informácií? Viac »

Hodina deťom hľadá kolegyňu / kolegu do tímu Do Hodiny deťom hľadáme novú šikovnú a príjemnú kolegy

07. február 2018

Do Hodiny deťom hľadáme novú šikovnú a príjemnú kolegyňu / nového šikovného a príjemného kolegu. Jej / jeho náplňou práce bude starostlivosť o zbierku v uliciach a ďalšie darcovské nástroje tak, aby efektívne prispievali k nášmu cieľu - pomáhať deťom na Slovensku. Tak, aby vhodne reagovali na potreby a očakávania darcov, vyjadrovali naše hodnoty a priniesli finančný výnos a iné benefity do zbierky Hodina deťom. Viac »

Nemerajme zdravotne znevýhodnených iným metrom

30. január 2018

Vedeli ste o tom, že na Slovensku je viac ako 55-tisíc detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, no ani nie polovica z nich navštevuje bežné základné školy so svojimi zdravými rovesníkmi? Hoci sa o ich potrebách začlenenia do bežného života na Slovensku hovorí roky, vysoký počet našich detí vzdelávaných v špeciálnych školách a triedach, oddelene od svojich rovesníkov, patrí na prvé miesto v rámci všetkých krajín Európskej únie. Prvé miesto, na ktoré nie je dôvod byť hrdý. Viac »

Záverečná správa projektu Škola rodinných financií

23. január 2018

Škola rodinných financií je prvý projekt sociálno-finančného vzdelávania v komunitách na Slovensku. V roku 2017 si lektori Školy rodinných financií vymenili svoje odborné skúsenosti na dvojdňovom workshope, opäť sa zapojili do vzdelávania počas medzinárodného týždňa finančnej gramotnosti Global Money Week. Podorobnejšie informácie o ďalších aktivitách sú zverejnené v záverečnej správe projektu za r. 2017. Viac »

 1 2 3 4 5 >  Last ›

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog