logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Benefičná aukcia umenia

02. december 2014

Po prvé... po druhé... po tretie. Predané tomu pánovi v červenom so žltou hlavou (rozumej Hugovi). A čo to kúpil, kde to kúpil, kedy..?

Veľa otázok. Ale pekne poporiadku. 4.12.2014 poriada Nadácia v rámci kampane 16. ročníka Hodiny deťom Benefičnú aukciu umenia. Koná sa v Bratislavskom vodárenskom Múzeu a bude sa dražiť kvalitný výber fotografií, grafík, malieb, ilustrácií, sôch a plastík mladých nádejných, ako aj zavedených a známych autorov.

Prvýkrát v histórii našej aukcie doplnia portfólio diel aj diela vytvorené deťmi, ktoré boli podporené prostredníctvom Hodiny deťom. Krásne originály sú dôkazom toho, že vďaka podpore nás, dospelých, dokážu aj deti so znevýhodnením, či špeciálnymi potrebami, rozvíjať svoj potenciál a prejaviť sa naplno v tom, čo ich baví.

Kurátormi aukcie sú Michaela Bosáková (Stredoeurópsky dom fotografie) a umelec Slavomír Bachorík, licitátorkou Nina Gažovičová (SOGA) a v úlohe moderátora nás bude večerom sprevádzať Matej „Sajfa” Cifra. Prekvapením večera bude originálne umelecké vystúpenie Školy nového cirkusu Cirkus-Kus s autorským dielom, špeciálne pripraveným pre tento ročník benefičnej aukcie.

Zároveň s aukciou sme pre Vás pripravili súťaž na Facebooku. Pravidlá su jednoduché. Poďte na náš Facebook, tipnite si, ktorý obraz sa vydraží za najvyššiu sumu a aká to bude suma. Pokiaľ si tipnete správny obraz a Vaša suma bude najbližšie (či nebodaj rovnaká) k správnej sume, vyhrávate 2 vstupenky na televíznu Show Galavečera Hodiny deťom. Ako sme písali Jednoduché- Tipujte, hádajte, vyhrajte!

Zapáčil sa mi jednoduchý nápad – mozaika z čajových vrecú-

šok. Čaj pijem každý deň a nikdy mi nenapadlo, že z niečoho
tak malého a obyčajného, sa dá urobiť niečo tak veľké a krásne.“
Obrazy z čajových vrecúšok vytvorili klienti Autistického centra
Andreas v rámci arteterapie, ktorým pomáhali (zbierali, triedili,
lepili) mnohí priatelia a dobrovoľníci.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog