logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Časť výťažku z Charity Golf CUP 2013 poputuje i do Nadácie pre deti Slovenska

06. august 2013

V sobotu, 3. augusta 2013, sa na golfovom ihrisku Black Stork, PGA Golf Course, vo Veľkej Lomnici konal už šiesty ročník charitatívneho golfového turnaja pod záštitou Petra Bondru a hráčov NHL.

Okrem známych osobností  - Peter Bondra, Zdeno Chára, Marián Hossa, Richard Lintner, Tomáš Tatár, Martin Štrbák, Richard Pánik, Rastislav Pavlíkovský, Ladislav Nagy, Ján Filc, Pavel Učeň, Zuzana Štefečeková, Pavol Hurajt, Milan Lasica, Kamila Magálová, Ady Hajdu, Magda Vašaryová, Adela Banášová a Peter Modrovský  - sa podujatia zúčastnil i HUGO, maskot Hodiny deťom, najväčšej verejnej zbierky na pomoc deťom realizovanej Nadáciou pre deti Slovenska. Ten svojou prítomnosťou nielen spestroval atmosféru dňa, ale venoval sa i malých deťom, s ktorými si sám zahral golf.

 

Výťažok golfového turnaja i následne konanej dražby priniesol výsledok 15 870 EUR, ktorý sa rozdelil medzi Nadáciu Petra Šatana vo výške 7 575 EUR a Nadáciu pre deti Slovenska vo výške 8 295 EUR.

Nadácia pre deti Slovenska pridá výťažok do celoročnej verejnej zbierky Hodina deťom, z ktorej podporuje projekty na pomoc deťom zo škôl, komunít, sociálne či ekonomicky znevýhodneného prostredia i zdravotne hendikepovaným“, uviedla riaditeľka nadácie Dana Rušinová, ktorá prevzala šek z rúk Ing. Silvie Hruškovej, generálnej riaditeľky spoločnosti Golf International.

Jedným z podporovaných subjektov z grantového programu Hodiny deťom je i Krízové centrum a Domov na pol ceste Alžbetka zo Spišskej Novej Vsi. Ako uviedol Tomáš Biroščák, pracovník centra, nadácia podporila z grantového programu ich projekt „Daj sa mi napiť z prameňa krás“, prostredníctvom ktorého učili deti zo znevýhodneného prostredia významu vody pre život. Prostredníctvom besied, výletov i jednotlivých vytyčovaných úloh spoznali dôležitosť vody pre hygienu človeka,  čistili vodné pramene, odstraňovali plaveckú negramotnosť, na záverečnom workshope prezentovali návrhy na jej ochranu pre ďalšie generácie.

Prístroj určený na rehabilitáciu darovala pre Detský domov Košice prostredníctvom Nadácie pre deti Slovenska spoločnosť Orin.

Za šesť rokov sa vďaka charitatívnemu golfovému turnaju vyzbieralo spolu 95 870 EUR. Ako uviedol Peter Bondra, „golfový turnaj sa stal tradíciou, ktorá nám umožňuje získavať finančné prostriedky na zakúpenie zdravotných pomôcok, či pokrytie nákladov na náročnú liečbu a je jedinečné, že ich odovzdávame konkrétnym deťom, ktoré prídu medzi nás“.

 

 

 

 

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog