logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Deti a zdravie

deti 20. jún 2016

Situáciám, kedy s dieťaťom musí navštíviť lekára sa nevyhne žiaden rodič. Aj tu je dôležité zohľadňovať princípy rešpektujúcej komunikácie. Na základe nášho prieskumu vám prinášame informácie o tom, čomu treba venovať pozornosť.

Rešpektujúci prístup

Je dôležité, aby sa lekár s dieťaťom rozprával, informoval ho o postupoch a vysvetlil mu, čo sa bude diať, čo s čím súvisí a čo má dieťa robiť.

Deti negatívne vnímajú situácie, keď sú pre lekárov a zdravotnícky personál, ale aj pre rodičov, skôr objektom ako subjektom. Snažte sa vyhnúť komunikácii, ktorá prebieha len medzi vami a lekárom, a nechajte dieťa nech odpovie na otázky o svojom zdravotnom stave.

Podávanie veku primeraných informácií

Deti si uvedomujú, že sa ich dospelí snažia chrániť od negatívnych informácií, no to, že sa im primerane nevysvetlí, čo sa deje, u nich vzbudzuje neistotu, strach a obavy. Preto je dôležité dieťaťu podať primerane veku dôležité informácie o jeho zdravotnom stave, či stave rodičov.

Viac inšpirácie nájdete na www.codetipotrebuju.sk


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog