logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Deti a zdravie

deti 20. jún 2016

Situáciám, kedy s dieťaťom musí navštíviť lekára sa nevyhne žiaden rodič. Aj tu je dôležité zohľadňovať princípy rešpektujúcej komunikácie. Na základe nášho prieskumu vám prinášame informácie o tom, čomu treba venovať pozornosť.

Rešpektujúci prístup

Je dôležité, aby sa lekár s dieťaťom rozprával, informoval ho o postupoch a vysvetlil mu, čo sa bude diať, čo s čím súvisí a čo má dieťa robiť.

Deti negatívne vnímajú situácie, keď sú pre lekárov a zdravotnícky personál, ale aj pre rodičov, skôr objektom ako subjektom. Snažte sa vyhnúť komunikácii, ktorá prebieha len medzi vami a lekárom, a nechajte dieťa nech odpovie na otázky o svojom zdravotnom stave.

Podávanie veku primeraných informácií

Deti si uvedomujú, že sa ich dospelí snažia chrániť od negatívnych informácií, no to, že sa im primerane nevysvetlí, čo sa deje, u nich vzbudzuje neistotu, strach a obavy. Preto je dôležité dieťaťu podať primerane veku dôležité informácie o jeho zdravotnom stave, či stave rodičov.

Viac inšpirácie nájdete na www.codetipotrebuju.sk


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy

Aktuálny výnos Hodiny deťom je 195 156,79 Eur. Ďakujeme.

Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog