logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Nadácia pre deti Slovenska je súčasťou novovznikajúcej Digitálnej koalície

18. júl 2013

Nadácia pre deti Slovenska sa stala súčasťou Digitálnej koalície tvorenej Ministerstvom financií SR, firmami z oblasti digitálnych technológií, ale i inštitúciami štátnej a verejnej správy, či neziskovými organizáciami.

Digitálna koalícia vznikla na podnet Digitálneho lídra Petra Pellegriniho s cieľom plniť Digitálnu agendu Európskej únie a prostredníctvom podpory  talentovaných informatikov chce prispieť k rastu informačno-komunikačných technológií  v rámci EÚ.

Nadácia pre deti Slovenska je súčasťou koalície s projektom FIRST LEGO League realizovaným od roku 2008 a zameraným na rozvíjanie pozitívneho vzťahu detí k programovaniu v rámci škôl či krúžkov. Úlohou detí je, zo stavebnice Lego, postaviť a naprogramovať robota na vopred zadanú výskumnú tému tak, aby  sa pod vedením učiteľa rozvíjali v programovaní a zároveň ich projekt prinášal v reálnom živote pridanú hodnotu.

V súčasnosti sa projektu zúčastňuje 54 základných a stredných škôl v rámci celého Slovenska a svoje zručnosti si deti každý rok otestujú v súťaži. Tá najbližšia ich čaká v novembri 2013.

Pozrite si zoznam projektov na www.digitalnylider.sk

 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog