logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Dúha pre Ivanku

08. október 2014

Narodila sa so vzácnym Goldenharovým syndrómom. Mladá žena, milujúca módu, sa rozhodla napriek nepriazni osudu bojovať o svoje miesto pod dúhou.

Oslovila občianske združenie Mólo s akciou Fashion LIVE!, vďaka čomu vznikol projekt na vyzbieranie financií. Pretože pomoc existuje, ale až v Clevelande. Dnes, pri príležitosti tlačovej konferencie, bola spustená facebooková stránka Rainbow for Ivanka. A ako do toho zapadá Nadácia pre deti Slovenska? Nadačný projekt Hodina deťom sa stal partnerom tejto pomoci. Poskytla svoj účet a sms bránu. A ako môžete prispieť? Stačí zaslať darcovskú  SMS na číslo 800 v sieti všetkých mobilných operátorov v hodnote 4 eurá, kde celý výnos ide do zbierky. Do textu SMS je potrebné napísať GOLD, aby bolo možné SMS identifikovať. Prispieť môžete poslaním/vložením ľubovoľného príspevku na osobitný bankový účet zbierky 222 200 200/0900 (Slovenska sporiteľňa, a.s.), variabilný symbol: 13 640, do poznámky opäť  pridať "GOLD".
Zbierka Hodina deťom je povolená rozhodnutím Ministerstva vnútra c. SVS-OVS3-2014/021271, registrové číslo zbierky je 000-2014-021271.

Nadácia pre deti Slovenska je rada, že sa mohla stať partnerom OZ Mólo. To prináša na Slovensko tému Goldenharovho syndrómu (a zároveň s ňou aj dlhodobo pracuje). Zvyšok Slovenska sa o nej mohla dozvedieť skrz Ivankin príbeh. Iba pár týždňov uplynulo od momentu, čo Ivana Danišová zistila, že trpí Goldenharovým syndrómom. Čiastočná deformita tváre, s ktorou prišla na svet, sa spája aj s postihnutím vnútorných orgánov. U pacientov s Goldenharovým syndrómom to býva srdce, obličky či pľúca. Mladej žene diagnostikovali srdcovú arytmiu, pre ktorú v minulosti už podstúpila štyri operácie, o pár týždňov ju čaká aj piaty zákrok. A aby toho nebolo málo, 26-ročná Slovenka prekonala aj leukémiu.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog