logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Je tu 6. ročník FIRST LEGO League s témou Divoká príroda

20. november 2013

November sa v Nadácii pre deti Slovenska nesie aj v znamení turnajov a technických súbojov. Momentálne prebiehajú regionálne kolá najväčšej robotickej súťaže pre žiakov a študentov zo základných a stredných škôl FIRST LEGO League, ktorú na Slovensku organizuje naša nadácia a finančne ju zabezpečuje Nadačný fond Myšlienka spoločnosti Anasoft. V rámci témy Divoká príroda si sily zmerajú mladí konštruktéri zo 64 registrovaných tímov v Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline, Žiari nad Hronom a v Bratislave.

Už teraz sa tešíme na nápady, ktoré majú ambíciu pomôcť zvládnuť prírodné katastrofy. Roboti v akcii postavení výlučne zo stavebnice LEGO Mindstorms NXT by si mali poradiť so zemetraseniami, víchricami, vlnobitím… Skrátka, so živlami a ich následkami. Do súťaže sa mali možnosť prihlásiť tímy s maximálnym počtom desiatich účastníkov a vo vekovom zložení od 10 do 16 rokov. Pri plnení náročnej úlohy sa mnohí z nich stretli s so záchranármi, geológmi, lesníkmi či ochranárskymi združeniami.

Víťazi postúpia do medzinárodných kvalifikačných semifinálových turnajov, ktoré sa konajú v decembri a sily si zmerajú so zástupcami krajín V4 a Bulharska. Európske kolo sa už tradične uskutoční v Nemecku, nuž a celosvetového víťaza spoznáme v apríli 2014 v USA. Tento rok sa do FIRST LEGO League prihlásilo približne 200 000 detí z viac než 70 krajín. V duchu súťaže veríme, že ich konštruktérske riešenia budú originálne a kreatívne. 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog