logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Jesenné kolo Grantového programu Dôvera - šanca pre zaujímavé nápady v oblasti zdravia a prevencie

13. september 2016

Je tu opäť šanca pre neziskové organizácie, športové kluby či iné inštitúcie, ktoré v hlave nosia zaujímavý nápad na projekt v oblasti zdravia a prevencie. Zapojte sa do jesenného kola Grantového programu Dôvera a môžete získať až 1 000 eur na jeho realizáciu.

Dôvera ako jediná zdravotná poisťovňa má vlastný Grantový program Dôvera, v ktorom môžu organizácie požiadať o finančný príspevok a použiť ho na realizáciu projektu v oblasti zdravia, zdravotnej starostlivosti alebo prevencie pred ochoreniami.  Od 13. septembra 2016 otvára už 8. kolo grantového programu. Čas na zasielanie žiadostí majú zástupcovia organizácií do 14. októbra 2016.

Telocvične, športové pomôcky aj terapie

Za štyri roky Dôvera prostredníctvom grantového programu pomohla už 170 žiadateľom čiastkou takmer 150-tisíc eur. Vďaka získaným financiám a úsiliu dobrovoľníkov z rôznych organizácii vznikli nové športoviská aj telocvične, v nemocniciach zrenovovali priestory čakárni či miestností na terapiu. Mnohým detských a azylovým domovom pomohla v nákupe zdravotných a športových pomôcok, realizácii vlastných športových podujatí či krúžkov pre deti aj dospelých, pre zdravých i hendikepovaných.

Novinka

Od septembra 2016 slúži Grantový program Dôvera len na podporu projektov pre organizácie. Jednotlivci (poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera) môžu požiadať o pomoc, príspevok na liečbu či zakúpenie zdravotníckej pomôcky prostredníctvom nového grantového programu Bojovníci za zdravie.

V dobrých rukách

Grantový program spravuje Nadácia pre deti Slovenska a spolu s Dôverou nás spája spoločný cieľ - pomáhať, podporovať a skvalitňovať život detí a mladých ľudí na Slovensku. Vďaka našej vzájomnej spolupráci je rozdeľovanie financií transparentné a pomoc sa vždy dostane k tým, ktorí ju potrebujú.

Zapojte sa

Do 14. októbra 2016 máte možnosť zaslať elektronickú žiadosť a získať pre svoju organizáciu grant do výšky až 1 000 eur.  Žiadosť o finančný príspevok nájdete na tejto stránke.
Základné informácie a podmienky Grantového programu Dôvera sa dozviete na tejto stránke.

Dôležité termíny jesenného kola

  • 13. september – 14. október 2016: zasielanie žiadostí, konzultácie
  • november 2016: hodnotenie žiadostí
  • 1. december 2016: vyhlásenie podporených organizácií
  • 1. január – 31. júl 2017: realizácia projektov

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog