logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Jurkov veľký deň

06. október 2014

Na prvý pohľad bežný, všedný deň. A predsa, aj keď si to on sám neuvedomuje, pre malého Jurka je výnimočný. A vlastne i on sám je výnimočný. Len kvôli nemu sa stretli zástupcovia 4 organizácii.

Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci so spoločnosťou ING Životná poisťovňa, unikátnym sociálnym programom Charitky a s Neziskovou organizáciou pre zrakovo postihnutých sa spoločne stretli, aby už po druhýkrát pomohli dieťaťu v núdzi. Ako? Známa poisťovňa aj tento rok venuje 12 % z výrobných nákladov cukríkov, ktoré ručne vyrobili hendikepovaní ľudia, slabozrakému Jurkovi. Peniaze použijú jeho rodičia na kúpu UV pomôcok na liečbu v zatemnenom prostredí. Štvorročný Jurko sa totiž pre svoj zlý zdravotný stav nemôže často zúčastňovať liečby v centre pre zrakovo postihnuté deti v Levoči. Šek v hodnote 310 eur odovzdal 24. septembra 2014 priamo Jurkovej mamine generálny riaditeľ ING Životnej poisťovne Jiří Čapek za účasti Lucie Jakubíkovej z Nadácie pre deti Slovenska, zakladateľky Charitiek Miriam Janyškovej a Otílie Čechovej z Neziskovej organizácie pre zrakovo postihnutých. Jurko sa počas celého odovzdávania usmieval, bol proste hviezdou dňa.
Sme radi, že sme mohli byť prítomní pri odovzdávaní šeku, ďakujeme spoločnosti ING Životná poisťovňa  a Jurkovi želáme, aby mu pomôcky, ktoré sa za venované peniaze kúpia, pomohli.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy

Aktuálny výnos Hodiny deťom je 195 156,79 Eur. Ďakujeme.

Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog