logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Jurkov veľký deň

06. október 2014

Na prvý pohľad bežný, všedný deň. A predsa, aj keď si to on sám neuvedomuje, pre malého Jurka je výnimočný. A vlastne i on sám je výnimočný. Len kvôli nemu sa stretli zástupcovia 4 organizácii.

Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci so spoločnosťou ING Životná poisťovňa, unikátnym sociálnym programom Charitky a s Neziskovou organizáciou pre zrakovo postihnutých sa spoločne stretli, aby už po druhýkrát pomohli dieťaťu v núdzi. Ako? Známa poisťovňa aj tento rok venuje 12 % z výrobných nákladov cukríkov, ktoré ručne vyrobili hendikepovaní ľudia, slabozrakému Jurkovi. Peniaze použijú jeho rodičia na kúpu UV pomôcok na liečbu v zatemnenom prostredí. Štvorročný Jurko sa totiž pre svoj zlý zdravotný stav nemôže často zúčastňovať liečby v centre pre zrakovo postihnuté deti v Levoči. Šek v hodnote 310 eur odovzdal 24. septembra 2014 priamo Jurkovej mamine generálny riaditeľ ING Životnej poisťovne Jiří Čapek za účasti Lucie Jakubíkovej z Nadácie pre deti Slovenska, zakladateľky Charitiek Miriam Janyškovej a Otílie Čechovej z Neziskovej organizácie pre zrakovo postihnutých. Jurko sa počas celého odovzdávania usmieval, bol proste hviezdou dňa.
Sme radi, že sme mohli byť prítomní pri odovzdávaní šeku, ďakujeme spoločnosti ING Životná poisťovňa  a Jurkovi želáme, aby mu pomôcky, ktoré sa za venované peniaze kúpia, pomohli.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog