logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Letné tábory cez grantový program Raz ročne spoločne

08. august 2013

Prostredníctvom grantového programu Raz ročne spoločne podporila Nadácia pre deti Slovenska už tretí rok dvojtýždňový tábor pre 55 detských hemofilických pacientov v Turčianskych Tepliciach. Tento typ pobytov umožňuje vzájomné stretávanie detí vo veku od 6 do 18 rokov, ktoré sa pre svoje krvácavé ochorenie nemôžu zapojiť do bežného detského tábora a často krát tak nemôžu realizovať rovnaké dobrodružstvá.

 

Počas dvoch týždňov si deti a ich rodiny vzájomne vymieňali skúsenosti, získavali rady i pomoc, samozrejmosťou bol aktívny program prispôsobený ich zdravotnému stavu. Jeden deň, pod názvom „Deň donora“, sa deťom venovali zamestnanci spoločnosti Tesa tape i Nadácia pre deti Slovenska. Počas celého dňa si pre deti pripravili hry i súťaže, stavali z kartóna dopravné prostriedky, súťažili v hode na basketbalový kôš, či hrali stolnotenisový turnaj. Nadácia pre deti Slovenska deťom venovala knižky od vydavateľstva Reader´s Digest Výber, ktoré si  odniesli ako odmenu za svoje víťazstvá. Tábor sa skončil začiatkom augusta a už teraz sa všetci tešia na ďalšie leto.

 

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog