logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Medzinárodné semifinálové kolo 4.decembra v Žiari nad Hronom

28. november 2012

Celý november prebiehali v 5 slovenských mestách regionálne kolá najväčšej celosvetovej robotickej súťaže. V regiónoch je robotická súťaž FIRST LEGO League dobojovaná. Tešíme sa na medzinárodné semifinálové kolo 4.decembra v Žiari nad Hronom.

V Košiciach, Žiline, Bratislave, Banskej Bystrici a Žiari nad Hronom sa deti pomocou programovania robotov učili v súťaživej atmosfére tímovej spolupráci, analytickému mysleniu a rozvíjali svoje prezentačné zručnosti.
Tímy a ich roboty riešili výskumnú úlohu, ktorá je v tomto ročníku stanovená ako - „Riešenie pre seniorov“. Roboty deti programovali s cieľom zapájať seniorov do spoločnosti, udržiavať kontakty, či pomáhať im byť nezávislí.
Ďakujeme všetkým partnerom, koordinátorom v mestách a dobrovoľníkom, ktorí sa s nadšením spolupodieľali na organizovaní regionálnych kôl.

Nestihli ste sa zúčastniť regionálnych kôl a chcete sa presvedčiť ako to zvládli? Súťaž má na Slovensku vyvrcholenie 4. decembra, kedy prebehne semifinálové kolo už aj s medzinárodnou účasťou tímov.
Do Žiaru nad Hronom prídu deti a mladí ľudia z krajín V4 a Bulharska a preukážu svoju súťaživosť, odbornosť a odhodlanie víťaziť.
Príďte sa nadýchnuť inšpirujúcej atmosféry a presvedčiť sa o tom, čo znamená neformálne vzdelávanie v praxi do Žiaru nad Hronom, 4. decembra, konkrétne do Mestského kultúrneho centra. Tešíme sa na vás.

Viac informácií na www.fll.sk.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog