logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Nadácia pre deti Slovenska je súčasťou dokumentárnej reality šou!

Trieda 9.A 03. apríl 2012

Váš pohľad na školu sa navždy zmení. Rozhlas a televízia Slovenska uvádza slovenskú verziu úspešného švédskeho formátu Class Of pod názvom Trieda 9.A v premiére vo štvrtok 12. apríla 2012 o 21:00 hod. na Jednotke.

Je to príbeh, ktorý navždy zmení váš pohľad na školu. Príbeh, ktorý si získal tisíce divákov v celej Európe. Tento formát odštartoval celospoločenskú diskusiu, zmenil skostnatelé systémy vzdelávania a dokázal, že každý žiak má na to, aby sa stal výnimočným. Projekt formou reality dokumentu zachytáva osud triedy, ktorá chce dosiahnuť zlepšenie svojich študijných výsledkov.

"Táto dokumentárna reality šou mapuje spleť ľudských osudov žiakov, učiteľov i rodičov jednej obyčajnej, aj keď trošku problémovej triedy v menšom meste. Otvára množstvo otázok súvisiacich s našim školstvom, a to sa priamo alebo sprostredkovane týka každého z nás,“ hovorí o projekte programový riaditeľ RTVS Andrej Miklánek.

Dej sa odohráva na základnej škole v reálnej triede 9.A v Haliči. Diváci uvidia, ako sa život žiakov zmení po príchode piatich nových učiteľov. Tí musia triedu 9.A za pomerne krátky čas pripraviť na celonárodné Testovanie 9 z matematiky a slovenského jazyka. Zároveň je ich cieľom motivovať žiakov, aby našli sami seba, vedeli si vybrať školu, na ktorej chcú pokračovať v štúdiu a aby rozvíjali to, čo je v nich dobré. Podarí sa im to? Stanú sa z triednych outsiderov jednotkári? Dosiahnu úspech v celonárodnom teste? To sa dozviete pri sledovaní trinástich epizód každý štvrtok večer na Jednotke. „Je to naozaj pútavé sledovanie, preto sme nesmierne zvedaví, ako tento formát prijmú naši diváci, keďže ide o niečo úplne nové," povedal Andrej Miklánek.

Do projektu Trieda 9.A vstupuje Nadácia pre deti Slovenska, ktorú televízni diváci poznajú predovšetkým vďaka benefičnému programu Hodina deťom. Počas vysielania trinástich častí nového reality dokumentu trieda 9.A bude vzdelávacie centrum NDS na adrese trieda@nds.sk odpovedať na otázky o inovačných vzdelávacích programoch na Slovensku. Vzdelávacie centrum NDS podporuje a vzdeláva učiteľov, ktorí chcú učiť zaujímavo a v súvislostiach. Aby sa učitelia mohli zlepšovať, potrebujú podporu. Cieľom Nadácie pre deti Slovenska je vytvoriť triedy a školy priateľské deťom a učiteľom.

Švédsky originál sa vysielal v rokoch 2008 a 2011 v televízii SVT a prekonal nielen rekordy v sledovanosti, ale rozprúdil aj živú verejnú diskusiu o školstve.

Trieda 9.A

Rozhlas a televízia Slovenska uvádza slovenskú verziu úspešného švédskeho formátu Class Of pod názvom Trieda 9.A v premiére vo štvrtok 12. apríla 2012 o 21:00 hod. na Jednotke.

(Zdroj RTVS)


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog