logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Nadácia pre deti Slovenska oslávila 20 rokov

torta 28. január 2016

Spája tých, ktorí potrebujú pomoc, s tými, ktorí chcú pomôcť. Nadácia pre deti Slovenska si svoje poslanie plní už 20 rokov. Prostredníctvom grantových programov prerozdelila za ten čas 7 646 252 eur a podporila viac ako 605 000 detí a mladých ľudí na celom území Slovenska.

Nadácia pre deti Slovenska vznikla presne 5. decembra v roku 1995, a jej založeniu predchádzali intenzívne diskusie s odborníkmi. „V tom čase sme obišli všetky väčšie mestá na Slovensku, a v každom sme dali dokopy všetkých tých, ktorí sa tam deťom  a mládeži venovali a pýtali sme sa, čo treba práve u nich pre deti urobiť. A bol to naozaj dlhý zoznam“, spomína na začiatky jej spoluzakladateľ Filip Vagač. 

Do povedomia širokej verejnosti sa Nadácia pre deti Slovenska dostala najmä prostredníctvom televíznej šou Hodina deťom, ktorá v roku 1999 prišla s mottom „Daruj poslednú hodinovú mzdu deťom“. „Inšpiráciu pre šou sme hľadali v zahraničí. Vtedy sme prišli s konceptom, že známe osobnosti prinútime kvôli deťom urobiť niečo, čo ešte nikdy neurobili. A u divákov sa to vtedy stretlo s veľkým nadšením.“ spomína Alena Heribanová, ktorá stála pri začiatkoch úspešnej televíznej šou, ktorú vo vysielaní nájdete dodnes.

Hodina deťom nie je ani zďaleka jedinou aktivitou Nadácie pre deti Slovenska. Napríklad jej Inovačné vzdelávacie centrum sa venuje podpore učiteľov a nových prístupov vo vzdelávaní už od roku 2001. Odvtedy sa doň zapojilo 1345 škôl a jeho odborníci dodnes vytrénovali 2355 učiteľov v tom, ako reagovať na nové potreby detí. Nadácia pre deti Slovenska tiež spravuje 7 nadačných fondov firiem. „Za tých 20 rokov sme podporili viac ako 2700 projektov. Vieme efektívne a  transparentne rozdeliť peniaze, ktoré sú nám zverené – či už firemnými donormi, z verejných zdrojov alebo darcami.“, povedala správkyňa nadácie Dana Rušinová. „Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí nás v našej činnosti podporujú, pretože to má zmysel nie len pre nás, ale pre všetkých.“,  povedala pri príležitosti osláv 20. výročia nadácie.

20. výročie Nadácia pre deti Slovenska oslávila 26. januára 2016 v bratislavskom Urban House. A touto cestou sa chceme poďakovať i všetkým, ktorí sa podieľali na oslave 20. výročia Nadácie pre deti Slovenska.

 

Za darčeky ďakujeme I can academy a za pagáčiky Welovecakes.sk. Skvelú atmosféru pri veselom fotení vytvorilo FunFace. Ďakujeme!

 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog