logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s partnermi rozdá deťom 4 000 kníh

04. júl 2013

Nadácia pre deti Slovenska ďakuje spoločnosti Reader´s Digest za veľkorysý dar, ktorým je 4 000 ks kvalitných knižných, prevažne encyklopedických titulov pre deti v celkovej hodnote takmer 23 000 EUR.

Prvých 2 000 kusov sme už vďaka kuriérskej prepravnej spoločnosti DPD bezplatne vyexpedovali do vyše 250 detských a mládežníckych organizácií, ktoré podporujeme aj prostredníctvom nášho grantového programu Hodina deťom alebo ktoré naopak pomáhajú nám zapojením sa do našej každoročnej zbierky v uliciach a ostatné knihy postupne urobia radosť ďalším deťom a mladým ľuďom v rámci našich tréningov, detských letných táborov, v škôlkach, či krízových centrách.

Sme veľmi radi, že vďaka našim partnerom môžeme stovkám detí spríjemniť leto zaujímavým čítaním a pomôcť im hravou formou spoznávať svet a objavovať nové vedomosti a okrem spoločností Reader´s Digest a  DPD veľké poďakovanie patrí aj Slovenskému skautingu, ktorý nám láskavo poskytol priestor na uskladnenie publikácií a skautskí dobrovoľníci nám  ochotne pomohli knižky zabaliť.

Dôkazom, že táto naša spoločná aktivita priniesla veľa radosti, sú ďakovné listy a ohlasy, ktoré od obdarovaných organizácií postupne prichádzajú. Z mnohých vyberáme:

„Veľmi milo ste nás potešili zaslaním ďakovného listu a knižných publikácií. Podobnú odozvu sme zatiaľ nedostali (a to podporujeme viacero zbierok), o to viac sa žiaci aj učitelia tešili. Radi podporíme zbierku Hodina deťom aj v budúcom školskom roku a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!“

Mgr. Tatiana Maršálková, ZŠ s MŠ Jána Smreka, Melčice- Lieskové

„Touto cestou sa chceme srdečne poďakovať za krásny darček - balík kníh, ktoré sme dostali od NDS. Ďakujeme zároveň aj sponzorom, ktorí knihy poskytli a rozviezli do škôl. Darček nás veľmi potešil a knihy obohatia našu žiacku knižnicu!“

Alena Píšová, ZŠ SNP Horná Ždaňa

„V mene občianskeho združenia Ulita by som vám chcela poďakovať za milý balíček, ktorý nás v pondelok čakal v klube. Knižky, ktoré ste nám poslali, sú krásne, zaujímavé a hodnotné. Použijeme ich v našej klubovej knižnici, z ktorej si deti môžu knižky požičiavať alebo niektoré z nich budú môcť deti získať ako špeciálnu odmenu za snahu. Je pre nás dôležité, že vidíte zmysel našej práce a podporujete naše aktivity. Ďakujeme!“

Za Ulita, o.z. a deti, ktoré sa zapájajú do aktivít Komunitného centra Kopčany Monika Gregussová

„Ďakujeme za nádherné knihy, ktorými potešíme našich žiakov a zároveň ich využijeme ako pomôcku vo vzdelávacom procese!“

Viera Kicová, ZŠ SNP 1, Humenné

Ďakujeme za krásne listy; sme radi, že sme mohli hodnotným darčekom potešiť deti aj ich pedagógov a hlavne ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí napomohli tomu, aby sa detské knihy dostali do tých najsprávnejších rúk!


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog