logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Naživo proti nenávistným prejavom

voices 29. apríl 2016

Nezisková organizácia Voices sa od roku 2008 podporuje aktívnosť, tvorivosť a otvorenosť myslenia. Využíva na to neformálne vzdelávanie - realizuje kultúrne podujatia, diskusné stretnutia a konferencie, nakrúca krátke filmy. Oslovuje najmä mladých ľudí do 30 rokov. Podpora z Nórskych fondov jej tieto aktivity pomohla ďalej rozvíjať.

„Projektom Live – kultúrne podujatia, filmy a nové médiá – sme chceli osloviť ešte viac mladých ľudí, preto sme sa zamerali na stredoškolskú mládež“, prezradili členovia Voices.

V projekte sa zamerali na boj proti nenávistným prejavom. Začali spolupracovať s niekoľkými stredoškolákmi a učiteľkami bratislavských gymnázií, ktoré im pomohli túto myšlienku šíriť ďalej.


Najsledovanejším filmom, ktorý vznikol v rámci projektov bol tento film o Šarinovcoch. 

Podarilo sa im osloviť širokú skupinu ľudí. Nakrútili viacero filmov, a tie dosiahli veľkú sledovanosť, množstvo lajkov, zdieľaní a komentárov.

Videá ďalej rozdistribuovali do škôl, prostredníctvom stránky, ktorú vytvorili špeciálne na tento účel. Stanú sa tak užitočnou pomôckou pri vyučovaní Občianskej výchovy a podobne zameraných predmetov.

Projekt Live – kultúrne podujatia, filmy a nové médiá bol podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA - nadácia na podporu sociálnych zmien.

Obdobie realizácie: apríl 2014 - júl 2015

Príjemca podpory: Voices (nezisková organizácia), Bratislava

Financovanie: 39 930,00 € (AOI 90 % = 35 937,00 €)

 

 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog