Naživo proti nenávistným prejavom | Nadácia pre deti Slovenska
logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Naživo proti nenávistným prejavom

voices 29. apríl 2016

Nezisková organizácia Voices sa od roku 2008 podporuje aktívnosť, tvorivosť a otvorenosť myslenia. Využíva na to neformálne vzdelávanie - realizuje kultúrne podujatia, diskusné stretnutia a konferencie, nakrúca krátke filmy. Oslovuje najmä mladých ľudí do 30 rokov. Podpora z Nórskych fondov jej tieto aktivity pomohla ďalej rozvíjať.

„Projektom Live – kultúrne podujatia, filmy a nové médiá – sme chceli osloviť ešte viac mladých ľudí, preto sme sa zamerali na stredoškolskú mládež“, prezradili členovia Voices.

V projekte sa zamerali na boj proti nenávistným prejavom. Začali spolupracovať s niekoľkými stredoškolákmi a učiteľkami bratislavských gymnázií, ktoré im pomohli túto myšlienku šíriť ďalej.


Najsledovanejším filmom, ktorý vznikol v rámci projektov bol tento film o Šarinovcoch. 

Podarilo sa im osloviť širokú skupinu ľudí. Nakrútili viacero filmov, a tie dosiahli veľkú sledovanosť, množstvo lajkov, zdieľaní a komentárov.

Videá ďalej rozdistribuovali do škôl, prostredníctvom stránky, ktorú vytvorili špeciálne na tento účel. Stanú sa tak užitočnou pomôckou pri vyučovaní Občianskej výchovy a podobne zameraných predmetov.

Projekt Live – kultúrne podujatia, filmy a nové médiá bol podporený Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA - nadácia na podporu sociálnych zmien.

Obdobie realizácie: apríl 2014 - júl 2015

Príjemca podpory: Voices (nezisková organizácia), Bratislava

Financovanie: 39 930,00 € (AOI 90 % = 35 937,00 €)

 

 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog