logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Ples Hodiny deťom: Máme odvahu byť iní, hovorí organizátorka Petronela Chalupková

17. február 2017

„Sme špecialisti na vytváranie zážitkov a nezabudnuteľných okamihov. Naše ciele sú jasné. Nadchnúť a očariť. V prvom rade našich klientov, v druhom rade konkurenciu. Máme odvahu byť iní. Baví nás hľadať nové trendy, prekvapovať a prijímať veľké výzvy. Máme skúsenosti, sme profesionálni, sme kreatívni a máme štýl. Náš prístup ku klientom je osobný. Naozaj osobný.“

takto začala Mgr. Petronela Chalupková, Account director SpicyBrown, s.r.o., rozprávanie o tom, ako sa vlastne zrodila myšlienka organizovať Ples Hodiny deťom. Organizátorom Benefičného plesu Hodiny deťom je agentúra SpicyBrown. Myšlienka vytvoriť toto jedinečné charitatívne podujatie vznikla už pri vzniku spoločnosti v roku 2012 z potreby agentúry poďakovať svojim klientom a zároveň snahy podporiť charitatívny projekt.

Už šesť rokov podujatie úspešne spája eventový zážitok s pomocou tým, ktorí si to naozaj zaslúžia - deťom. Na podujatí agentúra spolupracuje s umelcami, ktorí rovnako podporujú benefičný účel podujatia. Cieľom plesu je zažiť nezabudnuteľný večer s jedinečnými účinkujúcimi a príjemným programom a odniesť si si krásny pocit z podpory charitatívneho projektu - vyzbierať čo najvyššiu čiastku do verejnej zbierky Hodina deťom.

Vyhlasovateľom VI. Benefičného plesu Hodiny deťom, ktorý sa uskutoční 18. februára 2017, je Nadácia pre deti Slovenska, agentúra SpicyBrown a Kursalon Trenčianske Teplice. Podporia ho aj mnohí umelci, medzi nimi aj americká speváčka Lillie Nicole McCloud, Marcel Palonder, Replay Band, CreDance...
Suma, ktorá sa vyzbiera na benefičnom plese Hodiny deťom, poputuje priamo do verejnej zbierky Hodina deťom, aby navýšila sumu podpory projektov organizácií, ktoré práve v tomto období - do 20 marca 2017 majú šancu uchádzať sa o podporu aktivití pre deti a mladých ľudí po celom Slovensku.

Výzva 18. ročníka Grantového programu Hodina deťom

Finančné prostriedky 18. ročníka Hodiny deťom vyzbierané do 31. mája 2017, rozdelíme na podporu projektov zameraných na:

  • rozvoj vzťahov, úcty k sebe aj iným, na rozvoj tvorivosti a aktivity detí, na motiváciu detí a mladých ľudí k práci na svojom rozvoji aj k práci v prospech iných,
  • riešenie problémov detí, keď zlyháva ich rodina, keď nie sú rešpektované, nie sú dostatočne pripravené na ťažké životné situácie, v ktorých sa ocitnú,
  • školské prostredie, na vzdelávanie a rozvoj životných zručností detí aj učiteľov, na finančnú gramotnosť, inovácie vo vzdelávaní aj na vysoko efektívne učenie,
  • budovanie bezpečného prostredia pre deti, podporu vzájomnej spolupráce organizácii pracujúcich s deťmi a mladými ľuďmi, a tiež na podporu spolupráce so samosprávami, na výmenu skúseností a rozvoj pracovníkov.

Celoročná verejná zbierka a grantový program Hodina deťom sú najstaršou a najznámejšou aktivitou nadácie a už 17 rokov vytvárajú stabilný a efektívny systém podpory pre deti a mladých ľudí zo všetkých regiónov Slovenska. V oficiálnych prieskumoch patrí Hodina deťom k dlhodobo najdôveryhodnejším verejným zbierkam na Slovensku.

Hodina deťom v číslach
• 17 rokov podpory
• 1702 podporených projektov
• 269 977 detí a mladých ľudí
• 5 062 491 € vyzbieraných príspevkov

Hodina deťom v rokoch
• 17 rokov TV šou, ktorá spája desiatky umelcov zo Slovenska
• 10 rokov pokladničková zbierka v uliciach, do ktorej sa zapájajú stovky mladých ľudí z celého Slovenska
• 5 rokov charitatívny benefičný ples, ktorý podporujú desiatky firiem zo Slovenska

SpicyBrown je fullservisová agentúra, ktorá sa venuje organizácii podujatí pre súkromných klientov i verejnosť, zabezpečuje profesionálny catering na vlastné i externé podujatia a organizuje čarovné svadby. Zároveň je vlastníkom a prevádzkovateľom reštaurácie Kursalon Trenčianske Teplice.
Agentúra vznikla v roku 2012 v Trenčianskych Tepliciach a počas piatich rokov fungovania rozšírila svoju činnosť o služby závodného stravovania pre firmy, vytvorila industriálny eventový priestor Event House Žilina, začala prevádzkovať eventové a svadobné priestory a rozšírila služby o technické zabezpečenie podujatí a požičovňu eventového inventáru a mobiliáru. Majiteľom spoločnosti je Pavol Sirotný, ktorý zároveň zastáva funkciu riaditeľa spoločnosti. V súčasnosti má firma 55 zamestnancov a organizuje stovky podujatí ročne.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog