logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Prekonali samých seba, aby pomohli deťom

hodina detom 23. december 2015

Riskovali život, aby sa mali deti na Slovensku lepšie. Adela Banášová, Peter Modrovský, Petra Bernasovská, Martin Nikodým, Marián Labuda ml. a Katarína Brychtová boli v sobotu večer hrdinami všetkých detí. Čo boli ochotní pre ne urobiť v televíznej šou Hodina deťom?

Na 19. december 2015 budú určite ešte dlho spomínať. TV šou Hodina deťom tak ako každý rok, aj tentokrát ponúkla naozaj adrenalínové zážitky. Už pri prvej stávke, ktorú moderátor Sajfa odštartoval na námestí pred OC Eurovea doslova tuhla krv v žilách. Martin Nikodým so šípom v krku – i tak mohol večer skončiť. Našťastie všetko dobre dopadlo, a strach vystriedala neskrývaná eufória.

    
Šou pokračovala ďalej. Zo štúdia 4 RTVS sa diváci o chvíľu opäť vrátili na námestie, kde už čakali ďalší odvážni „stávkari“. Adela Banášová a Peter Modrovský mali voľným pádom skočiť z poriadne veľkej výšky. A nakoniec sa im to i podarilo.

   


Aby toho adrenalínu nebolo priveľa, nasledovala stávka skôr na pobavenie publika. Marián Labuda sa úlohy bowlingovej gule zhostil dokonale, zhodil všetky kolky na ploche a na účte Hodiny deťom opäť pribudli finančné prostriedky, ktoré poputujú na podporu projektov pre deti.


Štvrtá stávka opäť priniesla napätie. Petra Bernasovská sa na chvíľu premenila na „Batwoman“. Prekonala strach z výšok a preletela ponad námestie obchodného centra.

Krátko po 23. hodine ovládla námestie Katka Brychtová a jej prechádzka po rozhorúčenom uhlí. Aj ona svoju výzvu zvládla bravúrne, možno aj preto, že mala dobrý tréning. Vlani sa totiž kvôli Hodine deťom prešla bosky po rozbitom skle.

  


Sme veľmi vďační všetkým, ktorí 19. decembra prispeli k úspechu našej televíznej šou a pomohli vyzbierať krásnu sumu – 173  692 eur. Veľká vďaka patrí nielen „stávkujúcim“ ale aj umelcom, ktorí sa postarali o skvelú atmosféru v štúdiu - Peter Bič Project, Beáta Dubasová, Alan Mikušek, Robo Opatovský, Pavol Hammel, Cigánski diabli, Samuel Tomeček, Dominika Mirgová a mnohí ďalší, ktorí sa zapojili i ako "telefonisti" neskrývali nadšenie, že sa opäť mohli spojiť pre dobrú vec.

Ďakujeme, že ste prispeli do zbierky Hodina deťom a prajeme krásne Vianoce!


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog