Projekt Vitafit žije… zdravo | Nadácia pre deti Slovenska
logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Projekt Vitafit žije… zdravo

26. september 2014

Doba je uponáhľaná. Rýchla. Rýchlejšia. Ešte pridať. Nič nestíhame. Ani jesť. A hľa fast food. Ale... je to naozaj dobré riešenie?

19. 9. 2014 sa vo Zvolene zišli poradcovia výživy z Trnavskej univerzity, OZ Mládež Európy Banská Bystrica a Informačného a vzdelávacieho  inštitútu  Košice. Tí v rámci projektu Vitafit vzdelávali žiakov na vybraných ZŠ alebo vo Vitafit kútikoch. Zástupca Nadácie Tesco Michal Dyttert privítal poradcov aj koordinátorov projektu a zároveň im predstavil myšlienku edukačnej roadshow Srdce plné zdravia. 

Na pracovnom workshope poradcovia výživy plánovali a pripravovali svoj edukačný blok. Poradcovia výživy budú vysvetľovať  žiakom význam pohybu pre zdravé srdce a prevenciu obezity prostredníctvom interaktívnych aktivít  a vzájomných dialógov s deťmi.
V nich sa dozvedia, aký  vplyv majú raňajky na zdravý štart žiaka do každého dňa a na výkon v škole. Tiež, prečo je potrebné dodržiavať pitný režim a o škodlivosti colových a energetických nápojov. Súčasťou  budú  aj  ochutnávky  jednoduchých, zdravých  jedál na raňajky, desiatu alebo ľahkú večeru (nátierky, zdravé sladkosti, šaláty a nápoje).

Roadshow Srdce plné zdravia organizuje Nadácia Tesco v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a so Slovenskou nadáciou srdca.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog