logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Projekt Vitafit žije… zdravo

26. september 2014

Doba je uponáhľaná. Rýchla. Rýchlejšia. Ešte pridať. Nič nestíhame. Ani jesť. A hľa fast food. Ale... je to naozaj dobré riešenie?

19. 9. 2014 sa vo Zvolene zišli poradcovia výživy z Trnavskej univerzity, OZ Mládež Európy Banská Bystrica a Informačného a vzdelávacieho  inštitútu  Košice. Tí v rámci projektu Vitafit vzdelávali žiakov na vybraných ZŠ alebo vo Vitafit kútikoch. Zástupca Nadácie Tesco Michal Dyttert privítal poradcov aj koordinátorov projektu a zároveň im predstavil myšlienku edukačnej roadshow Srdce plné zdravia. 

Na pracovnom workshope poradcovia výživy plánovali a pripravovali svoj edukačný blok. Poradcovia výživy budú vysvetľovať  žiakom význam pohybu pre zdravé srdce a prevenciu obezity prostredníctvom interaktívnych aktivít  a vzájomných dialógov s deťmi.
V nich sa dozvedia, aký  vplyv majú raňajky na zdravý štart žiaka do každého dňa a na výkon v škole. Tiež, prečo je potrebné dodržiavať pitný režim a o škodlivosti colových a energetických nápojov. Súčasťou  budú  aj  ochutnávky  jednoduchých, zdravých  jedál na raňajky, desiatu alebo ľahkú večeru (nátierky, zdravé sladkosti, šaláty a nápoje).

Roadshow Srdce plné zdravia organizuje Nadácia Tesco v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a so Slovenskou nadáciou srdca.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog