logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Prvá verejná diskusia o inklúzii je za nami, pozrite si ju zo záznamu

30. apríl 2018

Nadácia pre deti Slovenska zorganizovala v stredu 28. marca svoju vôbec prvú verejnú diskusiu v klube pod lampou v Bratislave, jej témou bolo inkluzívne vzdelávanie na Slovensku. Našich hostí – Komisárku pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzanu Stavrovskú, experta na vzdelávanie a riaditeľa Nového školstva Petra Dráľa a učiteľa na ZŠ Dubová v Bratislave a zakladateľa Inklukoalície Viktora Križa spovedala moderátorka Mirka Gučíková viac ako dve hodiny. V hľadisku sedelo takmer 100 divákov, ktorých téma inklúzie v školstve zaujíma.

Prvýkrát si naši fanúšikovania a podporovatelia z celého Slovenska mohli pozrieť diskusiu priamo online z pohodlia svojich domovov na našom Facebook konte ale aj posielať svoje otázky na hostí prostredníctvom aplikácie Sli.do cez smartfón s heslom #podlampou.

Ak ste diskusiu nestihli osobne ani online, stále si ju môžete pozrieť zo záznamu. Stačí ak kliknete sem a dozviete sa viac o tom, ako funguje alebo nefunguje inklúzia v podmienkach slovenských škôl, koľko detí so zdravotným znevýhodnením nechodí do bežných škôl a ako s tým bojujú ich rodičia, či akú podporu potrebujú školy, aby sa mohli stať inkluzívnymi. Po konštruktívnej kritike sa ale dozviete aj to, že na Slovensku už máme niekoľko dobrých príkladov medzi školami, ktoré sa do procesu inklúzie vo vzdelávaní zapojili a funguje to.

Už v máji sa uvidíme na diskusii v Košiciach. O programe, hosťoch a téme Vás budeme informovať tu ale i na sociálnej sieti.

Za podporu ďakujeme Plesu v Opere a spoločnosti Orange.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog