logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Rehabilitačné tábory pre deti s vrodeným krvácavým ochorením

21. august 2014

Slovenské hemofilické združenie zorganizovalo i tento rok tábor pre deti s hemofíliou. Tábor pre 55 detí sme podporili i my z grantového programu Raz ročne spoločne s podporou spoločnosti tesa tape, s.r.o.

„Deti s vrodeným krvácavým ochorením nikto na tábor nezoberie, ale zlepšovanie pohyblivosti pre ich zdravotný stav je ale dôležitý. I preto sme radi, že sme mohli tento rok zorganizovať pobyt už po 23-krát“,  hovorí Jaroslav Janovec, predseda Slovenského hemofilického združenia.

Začiatkom augusta sa 55 detí zúčastnilo pobytu v Trenčianskych Tepliciach, ktorý bol i tento rok zameraný na zlepšenie hybnosti pohybového aparátu, zvýšenie fyzickej kondície s cieľom naučiť ich sa s ochorením vyrovnať a osvojiť si základné cviky, ktoré majú pôsobiť hlavne ako prevencia pri prekonávaní krvácavých príhod, či ako rekonvalescencia po nich.

Súčasťou tábora bol i deň donora, počas ktorého zamestnanci spoločnosti tesa tape pripravili pre deti kvíz z dopravných znalostí a úspešní absolventi dostali balíček s odmenou.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog