logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Roadshow sa rozbieha…

05. november 2014

Roadshow Srdce plné zdravia sa od 16. 10. 2014 úspešne realizovala v telocvičniach základných škôl v mestách Dunajská Streda, Bratislava, Malacky, Trenčín , Žilina a Rimavská Sobota.

Vyše 500 žiakov sa  v odbornej prednáške lekárov dozvedeli o rizikových faktoroch kardiovaskulárnych ochorení u detí a mládeže.  Žiakov hlavne zaujala prehliadka veľkého nafukovacieho srdca. S poradcami výživy hľadali odpoveď na otázku „Prečo sa hýbať? a vyskúšali si svoju telesnú zdatnosť v pohybových aktivitách. Následne prešli k meraniu svojej pulzovej frekvencii -  TK, CHOL, BMI a pod.

V druhom bloku poradkyne zdravia  vysvetlili, prečo je pitný režim dôležitý, koľko tekutín by mali denne vypiť, aké sú vhodné a nevhodné nápoje na pitie. Ďalej deťom priblížili problematiku sladených a kofeínových nápojov.

Tretí blok bol venovaný zdraviu prospešnej výžive. Pre deti boli pripravené 2 druhy smoothie nápojov, toasty s 2 druhmi nátierok, ovocie a zelenina a citrónová limonáda. Žiaci mohli ochutnať zdravšiu alternatívu vybraných jedál.

Popri príprave a ochutnávke jedál sme žiakov oboznámli  i s tým, aké sú zdraviu prospešné a zdraviu škodlivé potraviny, aké druhy potravín by mali konzumovať najčastejšie a naopak, ktorých by sa mali vyvarovať. Následne sa vytvoril priestor pre diskusiu, v ktorej sa žiaci pýtali na to, čo ich zaujímalo ohľadne zdravej výžvy,, pohybu.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy

Aktuálny výnos Hodiny deťom je 195 156,79 Eur. Ďakujeme.

Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog