logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Roadshow sa rozbieha…

05. november 2014

Roadshow Srdce plné zdravia sa od 16. 10. 2014 úspešne realizovala v telocvičniach základných škôl v mestách Dunajská Streda, Bratislava, Malacky, Trenčín , Žilina a Rimavská Sobota.

Vyše 500 žiakov sa  v odbornej prednáške lekárov dozvedeli o rizikových faktoroch kardiovaskulárnych ochorení u detí a mládeže.  Žiakov hlavne zaujala prehliadka veľkého nafukovacieho srdca. S poradcami výživy hľadali odpoveď na otázku „Prečo sa hýbať? a vyskúšali si svoju telesnú zdatnosť v pohybových aktivitách. Následne prešli k meraniu svojej pulzovej frekvencii -  TK, CHOL, BMI a pod.

V druhom bloku poradkyne zdravia  vysvetlili, prečo je pitný režim dôležitý, koľko tekutín by mali denne vypiť, aké sú vhodné a nevhodné nápoje na pitie. Ďalej deťom priblížili problematiku sladených a kofeínových nápojov.

Tretí blok bol venovaný zdraviu prospešnej výžive. Pre deti boli pripravené 2 druhy smoothie nápojov, toasty s 2 druhmi nátierok, ovocie a zelenina a citrónová limonáda. Žiaci mohli ochutnať zdravšiu alternatívu vybraných jedál.

Popri príprave a ochutnávke jedál sme žiakov oboznámli  i s tým, aké sú zdraviu prospešné a zdraviu škodlivé potraviny, aké druhy potravín by mali konzumovať najčastejšie a naopak, ktorých by sa mali vyvarovať. Následne sa vytvoril priestor pre diskusiu, v ktorej sa žiaci pýtali na to, čo ich zaujímalo ohľadne zdravej výžvy,, pohybu.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog