logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Semifinále FIRST LEGO League

06. december 2012

V Žiari nad Hronom sa v utorok 4.decembra stretli mladí milovníci robotov zo strednej Európy. Konalo sa tam semifinálové kolo najväčšej robotickej súťaže pre základné školy – FIRST LEGO League (FLL), ktorého už 5. ročník organizuje Nadácia pre deti Slovenska s podporou spoločnosti ANASOFT a regionálnych partnerov. Okrem najlepších slovenských tímov sa na ňom zúčastnili aj mladí programátori z Česka, Poľska, Maďarska a Bulharska.

Súťaž spočíva v turnaji, kde deti štartujú svoje prinesené a vopred naprogramované roboty na ihrisku FLL. Roboty plnia na ihrisku rôzne úlohy, za ktoré zbierajú body. Okrem súťažného turnaja tímy vždy riešia aj tzv. výskumnú úlohu vo svojom okolí, ktorú konzultujú s odborníkmi z praxe a prezentujú porote rozhodcov na turnaji. Na semifinálovom turnaji musia všetko zvládnuť odprezentovať v anglickom jazyku. Výborné výsledky podali všetky slovenské tímy, ale suverénne najlepší bol bulharský tím KASAPIN40 a do finálového turnaja v nemeckom Obrigheime, ktorý bude 11. a 12. januára, postupujú aj českí Hradečtí baráčníci, a košické tímy Galeje a Talentum.

„Všetky tieto aktivity vedú mladých ľudí ku vzdelávaniu hrou a vlastnou skúsenosťou, vedú k tímovej spolupráci a rozvoju prezentačných zručností“ opisuje projekt Dana Rušinová, správkyňa Nadácie pre deti Slovenska.

FLL je náročná súťaž na vysokej úrovni a zručnosti, ktoré v rámci nej zapojené deti a mladí ľudia získajú, im môžu pomôcť lepšie a kvalifikovanejšie čeliť budúcim výzvam a možnostiam. Súťaž je akreditovaná Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a odborným garantom je Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog