logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Škola rodinných financií sa rozrástla o nových lektorov

24. september 2014

Môže byť vzdelávanie zábavne a ešte navyše o financiách? Áno? Tak aké to je pre budúcich lektorov, ktorí sa v rámci projektu Škola rodinných financií učia, ako posúvať svoje poznatky ďalej?

Vo Zvolene 20.9. 2014 obhájilo svoje záverečné práce 12 účastníkov kurzu ŠRF. Budúci lektori  počas neho absolvovali 56 hodín intenzívneho vzdelávania v našej metodike.  Naučili sa, ako vysvetliť  účastníkom kurzov význam odkladaných bločkov z nákupov. Navyše si ich sami museli mesiac zbierať a  pravidelne si evidovať rodinný rozpočet.

Spoločne hľadali, kde sa dá v domácnosti ušetriť, ako  si vybrať výhodný úver, či si vytvoriť účet v banke. Naučili sa, ako sa pripraviť na pohovor do nového zamestnania a mnoho ďalších praktíckých tém. Cez zážitkové aktivity si napríklad vyskúšali, ako sa cíti nezamestnaný, alebo človek  s dlhmi. Tiež zažili, aké to je, byť telesne postihnutý, alebo inak znevýhodnený a ako s takouto skupinou pracovať. Naši metodici pod vedením Márie Hankociovej  zaktualizovali metodické materiály a texty pre účastníkov. 

ŠRF na celom Slovensku učí bežných občanov hospodáriť s rodinným rozpočtom. Od r. 2008 v rámci projektu Škola rodinných financií, sme vyškolili už 109 lektorov. Našim vzdelávaním si prešlo vyše 12 600 účastníkov vo všetkých regiónoch Slovenska. Kurz je navyše od r. 2011 akreditovaný ministerstvom školstva.  Projekt dlhodobo podporuje Provident Financial.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog