logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Škola rodinných financií učí aj zahraničných študentov

skola financii 15. júl 2015

Témy z metodiky Škola rodinných financií sú už piaty rok súčasťou jazykovej a odbornej prípravy cudzincov a krajanov, ktorú organizuje Centrum ďalšieho vzdelávania pri Univerzite Komenského v Bratislave.

17 študentov - maturantov z Ukrajiny, Maďarska a Srbska, sa i tento rok vzdelávalo v školiacom stredisku v Modre Harmónii. Títo uchádzači o štúdium na slovenských vysokých školách tak vďaka ŠRF získali tipy ako si vytvoriť rodinný a osobný rozpočet a ako efektívne sporiť. Ďalej sa od lektora Pavla Škodu dozvedeli informácie, ktoré by im mali uľahčiť hľadanie práce či komunikáciu s bankou. „Už viem, ako správne vybrať banku, ako sporiť, aby som nemusela žiť v chudobe…, povedala jedna zo študentiek. Spokojnosť vyjadrili aj ďalší účastníci školenia. Vidia v ňom veľký prínos: „…bolo to veľmi zaujímavé a myslím si, že mi to pomôže  v budúcnosti…“

"Najviac ma zaujali témy o úsporách, tiež o plánovaní rozpočtu, bude to pre mňa veľmi užitočné…“

Škola rodinných financií je prvý komunitný projekt finančného vzdelávania na Slovensku s akreditáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Projekt realizuje Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s Provident. Od svojho vzniku, v roku 2008, sme podporili 160 organizácií a vzdelávaním prešlo 17 151 účastníkov projektu.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog