logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Škola rodinných financií učí aj zahraničných študentov

skola financii 15. júl 2015

Témy z metodiky Škola rodinných financií sú už piaty rok súčasťou jazykovej a odbornej prípravy cudzincov a krajanov, ktorú organizuje Centrum ďalšieho vzdelávania pri Univerzite Komenského v Bratislave.

17 študentov - maturantov z Ukrajiny, Maďarska a Srbska, sa i tento rok vzdelávalo v školiacom stredisku v Modre Harmónii. Títo uchádzači o štúdium na slovenských vysokých školách tak vďaka ŠRF získali tipy ako si vytvoriť rodinný a osobný rozpočet a ako efektívne sporiť. Ďalej sa od lektora Pavla Škodu dozvedeli informácie, ktoré by im mali uľahčiť hľadanie práce či komunikáciu s bankou. „Už viem, ako správne vybrať banku, ako sporiť, aby som nemusela žiť v chudobe…, povedala jedna zo študentiek. Spokojnosť vyjadrili aj ďalší účastníci školenia. Vidia v ňom veľký prínos: „…bolo to veľmi zaujímavé a myslím si, že mi to pomôže  v budúcnosti…“

"Najviac ma zaujali témy o úsporách, tiež o plánovaní rozpočtu, bude to pre mňa veľmi užitočné…“

Škola rodinných financií je prvý komunitný projekt finančného vzdelávania na Slovensku s akreditáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Projekt realizuje Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s Provident. Od svojho vzniku, v roku 2008, sme podporili 160 organizácií a vzdelávaním prešlo 17 151 účastníkov projektu.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy

Aktuálny výnos Hodiny deťom je 195 156,79 Eur. Ďakujeme.

Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog