logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Škola rodinných financií učí ľudí rozmýšľať o peniazoch inak

srf 17. február 2016

Po roku vzdelávania sa 12.-13. feburára 2016 vo Zvolene stretlo 25 lektorov Školy rodinných financií /ŠRF/. Cieľom stretnutia bolo vyhodnotenie 7. ročníka grantového kola ŠRF, výmena skúseností lektorov a získanie nových informácií k metodike ŠRF.

„Rok 2015 bol úspešný, lebo sociálno-finančným vzdelávaním v komunitách prešlo 3 615 účastníkov po celom Slovensku,“ vyhodnotila manažérka projektu. Hosťom stretnutia bola zástupkyňa spoločnoti Provident Financial,  s.r.o Diana Priechodská-Brodnianska, ktorá  si  so záujmom vypočula skúsenosti lektorov z realizovaných projektov a dosiahnutých výsledkov. "Takéto stretnutie je pre mňa veľmi inšpiratívne a plné pozitívnej energie,“  povedala lektorom zástupkyňa spoločnosti Provident.

V riadenej diskusii sa lektori rozhovorili o svojich projektoch, osobitostiach rôznych cieľových skupín a neľahkej práci s rizikovými skupinami. „Súčasťou seminárov, aby mali byť aj  komunitní pracovníci, ktorí by aj po ukončení seminárov  podporovali, motivovali, dlhodobejšie ťahať za ruku svojich klientov,“ opakovali viacerí lektori SRF. Mnohí potvrdili, že „študenti sa viac snažili  v neformálnom prostredí ako v škole – bez učiteľky, riaditeľky alebo zástupkyne.“  „Seniori  sú vďačná skupina.  Radi sa pýtajú, ale niekedy je ťažké odbúrať naučené stereotypy.“ Lektorom sa pri vzdelávaní osvedčilo rozprávanie príbehov, vlastných príkladov alebo aj osobných chýb, ktoré urobili v oblasti financií.

V popoludňajších blokoch bolo rušno, lebo  sa lektori premenili na účastníkov a vyskúšali si osvedčené zážitkové aktivity, ktoré použili lektori počas seminárov. Lektor, ktorého aktivita sa najviac páčila ostatným, bol ocenený tak, že svoje skúsenosti a aktivity pôjde ponúknuť lektorom -nováčikom.  "Pre mňa bolo veľmi užitočné  vypočuť si, aké prospešné aktivity zrealizovali lektori vo svojich komunitách, aké majú pripomienky, čo im chýbalo.... Na základe potrieb lektorov  sa  už v marci môžeme lepšie pripraviť na vzdelávanie nových lektorov ŠRF," povedala Mária Hankociová na záver účastníkom stretnutia.

„Projekt Škola rodinných financií má veľký zmysel.  Učí ľudí rozmýšľať o peniazoch inak – menších aj väčších vedie k uvažovaniu nad hodnotami (materiálnymi, aj nemateriálnymi), nad cenou práce, nad tým, koľko míňame, a či to je vôbec potrebné.“
Koordinátor projektu Každý cent sa počíta

Od r. 2008 sa  v projekte oboznámilo s finančným riadením svojich financií 20 776 účastníkov.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog