logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Škola rodinných financií vzdeláva nových lektorov

29. máj 2015

21.-23 mája 2015 sa v Ružomberku zišlo 16 záujemcov, ktorí prejavili stať sa lektormi Školy rodinných financií.

Účastníci sa oboznámili s metodikou  ŠRF nielen teoreticky ale hlavne prostredníctvom zážitkových aktivity.  Ako najdôležitejšie skúsenosti  zo vzdelávania uviedli   " že má význam finančne vzdelávať seba a iných, spôsob, akým vysvetľovať a učiť rodinný rozpočet, zaujímavé  aplikačné úlohy, zážitkové aktivity – najmä s hospodárením peňazí...".  Súčasťou vzdelávania boli bloky, na ktorých účastníci zisťovali charakteristiku niektorých rizikových  skupiny obyvateľstva   a prečo je pre nich dôležité sociálno-finančné vzdelávanie.  Ako pracovať s médiami prišla budúcim lektorom porozprávať zástupkyňa spoločnosti Provident Diana Priechodská Brodnianska.
Počas troch dní  sa účastníkom venovala  garantka projektu  Mária Hankociová a metodici ŠRF Valéria Dorková, Kvetoslava Danková a Pavol Škoda.
Nových lektorov ešte čaká  individuálne vzdelávanie cez  e-learningový kurz. Na druhom stretnutí sa oboznámia s metodikou práce so sociálne znevýhodnenými účastníkmi cez zážitkové aktivity a praktické činy.
Kurz ukončia  noví  lektori  v septembri  svojou prezentáciou z vybranej témy metodiky SRF.
Partnerom Školy rodinných financií je Provident


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog