logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Škola rodinných financií vzdeláva nových lektorov

29. máj 2015

21.-23 mája 2015 sa v Ružomberku zišlo 16 záujemcov, ktorí prejavili stať sa lektormi Školy rodinných financií.

Účastníci sa oboznámili s metodikou  ŠRF nielen teoreticky ale hlavne prostredníctvom zážitkových aktivity.  Ako najdôležitejšie skúsenosti  zo vzdelávania uviedli   " že má význam finančne vzdelávať seba a iných, spôsob, akým vysvetľovať a učiť rodinný rozpočet, zaujímavé  aplikačné úlohy, zážitkové aktivity – najmä s hospodárením peňazí...".  Súčasťou vzdelávania boli bloky, na ktorých účastníci zisťovali charakteristiku niektorých rizikových  skupiny obyvateľstva   a prečo je pre nich dôležité sociálno-finančné vzdelávanie.  Ako pracovať s médiami prišla budúcim lektorom porozprávať zástupkyňa spoločnosti Provident Diana Priechodská Brodnianska.
Počas troch dní  sa účastníkom venovala  garantka projektu  Mária Hankociová a metodici ŠRF Valéria Dorková, Kvetoslava Danková a Pavol Škoda.
Nových lektorov ešte čaká  individuálne vzdelávanie cez  e-learningový kurz. Na druhom stretnutí sa oboznámia s metodikou práce so sociálne znevýhodnenými účastníkmi cez zážitkové aktivity a praktické činy.
Kurz ukončia  noví  lektori  v septembri  svojou prezentáciou z vybranej témy metodiky SRF.
Partnerom Školy rodinných financií je Provident


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy

Aktuálny výnos Hodiny deťom je 195 156,79 Eur. Ďakujeme.

Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog