logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Spomienka na Ladislava Chudíka

strom 30. jún 2016

Bol s Hodinou deťom od úplných začiatkov a stal sa symbolickým otcom všetkých detí na Slovensku. Veril, že deti sú naša budúcnosť. A hoci už je to rok, čo nás Ladislav Chudík opustil, stále ostáva s nami v našich spomienkach.

Ambasádorom Hodiny deťom bol Ladislav Chudík spolu s Emíliou Vášáryovou od roku 1999.  

Pamiatku Ladislava Chudíka sme si spolu s jeho rodinou, priateľmi a priaznivcami pripomenuli 29. júna na Lúke vďaky v Petržalke, kde nájdete aj dub Ladislava Chudíka.  

"Tradíciu sadenia stromov osobnostiam Slovenska založilo OZ Za zeleň Petržalky 17.11.2009 – 20 rokov od Zamatovej revolúcie, za podpory aj ďalších združení a spolkov. Práve môj manžel prijal výzvu zasadiť prvý strom na Lúke vďaky vlastnými rukami spolu s občanmi, ktorí chceli byť pri tom. Neskôr pribudli ďalšie stromy, každý rok jeden. Lipa Evy Sirackej. Jaseň Antona Srholca. Jarabina Emílie Vášáryovej. Mliečny javor Daniela Heviera. Biela vŕba Mariky Gombitovej a minulý rok brest Milana Lasicu. Tradícia pokračuje i tento rok 17.novembra. Všetky stromy zasadené osobnosťami  patria do lužného lesa.", povedala Alena Chudíková, manželka Ladislava Chudíka.


Dub Ladislava Chudíka rastie na Lúke vďaky v bratislavskej Petržalke. 

V stredu k dubu pribudol i pamätník v tvare zmenšeniny torza mosta vyrobeného v rodisku herca - v Hronci v roku 1810.

"Želala som si, aby označenie stromu, ktorý manžel zasadil, malo  dôstojné označenie, navyše prepojené s jeho milovaným miestom narodenia, kde je na Hájnom grúni rozptýlený  jeho popol, ako si prial. Strom predĺži  život toho, ktorý ho zasadil a je miestom, kde môže spočinúť jeho duša na svojej púti.  A dúfam, že túto lúku vezmú za svoju všetci tí, ktorí ho mali ako človeka a herca radi a budú nad ňou držať svoju ochrannú ruku, aby tá zelená pripomienka pretrvala, neuveriteľne možno až 1000 rokov.", povedala pani Chudíková. 


Zmenšenina torza mosta vyrobeného v Hronci, rodisku Ladislava Chudíka.
 

Na hereckého velikána a ambasádora všetkých detí na Slovensku si prostredníctvom Hodiny deťom môžete zaspomínať i takto:

Zalistujte si aj vo fotoknihe pre tých, ktorí nezabudli:


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog