logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Spoznajte Klubčík

30. september 2013

Na svete je prvé číslo časopisu Klubčík. Jeho autori sú klienti Detského klubu zdravotne postihnutých detí a mládeže v Košiciach. Časopis, ako i samotný projekt jeho tvorby podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Klienti klubu sú mladí ľudia vo veku 20 až 30 rokov, ktorí po ukončení stredoškolskej dochádzky hľadali spôsob ako zúročiť svoje schopnosti a talent. A práve stránky časopisu sú pre nich na to vhodným priestorom.  Prácu spojenú s tvorbou časopisu majú vo vlastných rukách, od plánovania príspevkov, písania článkov, elektronickú úpravu textov, ako aj vzhľadu, tlače a distribúcie.

Mária Strhárska, Detský klub ZPDaM: „Tvorba časopisu je nástrojom pre rozvoj zručností mladých ľudí, ktorí sa pre svoj hendikep nemôžu uplatniť na trhu práce. Časopis nie je len ich internou záležitosťou, musia sa zamýšľať nad zmysluplným obsahom, dávať si ciele, plánovať činnosť. Píšu v ňom o svojom spôsobe života, pocitoch, túžbach i problémoch.  Je nástrojom na nadviazanie nových vzťahov. „

V súčasnosti má Klubčík mesačnú periodicitu, s cieľom vydávať ho ešte častejšie. V prípade záujmu si ho môžete vyzdvihnúť na recepcii klubu, distribuovaný je však i zástupcom mesta Košice, mestskej časti, ako aj  iným organizáciám. Jeho elektronickú verziu nájdete i na FB detského klubu.

Prvé číslo si môžete pozrieť aj TU...


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog