logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Začal sa druhý ročník roadshow „Srdce plné zdravia“

šarcom vychodniar 22. október 2015

Roadshow zameraná na zdravý životný štýl mladých ľudí a na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení pokračuje. Druhý ročník „Srdce plné zdravia“ sa začal na východe Slovenska.

13. októbra mohli žiaci zo Základnej školy Československej armády v Prešove  spoznať anatómiu ľudského srdca prechádzkou v modeli tohto životne dôležitého orgánu.  Okrem toho si vypočuli prednášku o prevencii kardiovaskulárnych ochorení, pitnom režime a zdravej výžive, ktorú im prichystala Stredná zdravotná škola  Moyzesova v Košiciach. „Prvý deň prebehol v spoločností hravých detí, dravých po vedomostiach o zdravej výžive,“ povedal René Fabini, výživový poradca. 


Zdravú životosprávu mohli žiaci „vyskúšať“ hneď na mieste. Presvedčili sa o tom, že maškrtiť sa dá aj zdravo – na výber mali zo špecialít ako banánový koláč, mliečny kinder rez, Sushi, domáci tvarohový syr, cícerovú či bryndzovú nátierku so syrom a vňaťou z reďkovky. K dodržiavaniu pitného režimu prispela ochutnávka čerstvej šťavy z repy, jabĺk a mrkvy alebo pomarančovo-mangového nápoja. V programe nechýbali ani pohybové aktivity - deti vyskúšali tabatu, strečingové cviky i očnú jogu.


Roadshow Srdce plné zdravia Nadácia pre deti Slovenska, v spolupráci s Nadáciou TESCO a Slovenskou nadáciou srdca, realizuje od roku 2014. Doteraz sa o rizikách kardiovaskulárnych chorôb a  o ich prevencii dozvedelo 2090 žiakov II. stupňa z 25 základných škôl a tento rok k nim pribudne ďalších 15 škôl z rôznych kútov Slovenska.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog