Srdce plné zdravia opäť na školách | Nadácia pre deti Slovenska
logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Začal sa druhý ročník roadshow „Srdce plné zdravia“

šarcom vychodniar 22. október 2015

Roadshow zameraná na zdravý životný štýl mladých ľudí a na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení pokračuje. Druhý ročník „Srdce plné zdravia“ sa začal na východe Slovenska.

13. októbra mohli žiaci zo Základnej školy Československej armády v Prešove  spoznať anatómiu ľudského srdca prechádzkou v modeli tohto životne dôležitého orgánu.  Okrem toho si vypočuli prednášku o prevencii kardiovaskulárnych ochorení, pitnom režime a zdravej výžive, ktorú im prichystala Stredná zdravotná škola  Moyzesova v Košiciach. „Prvý deň prebehol v spoločností hravých detí, dravých po vedomostiach o zdravej výžive,“ povedal René Fabini, výživový poradca. 


Zdravú životosprávu mohli žiaci „vyskúšať“ hneď na mieste. Presvedčili sa o tom, že maškrtiť sa dá aj zdravo – na výber mali zo špecialít ako banánový koláč, mliečny kinder rez, Sushi, domáci tvarohový syr, cícerovú či bryndzovú nátierku so syrom a vňaťou z reďkovky. K dodržiavaniu pitného režimu prispela ochutnávka čerstvej šťavy z repy, jabĺk a mrkvy alebo pomarančovo-mangového nápoja. V programe nechýbali ani pohybové aktivity - deti vyskúšali tabatu, strečingové cviky i očnú jogu.


Roadshow Srdce plné zdravia Nadácia pre deti Slovenska, v spolupráci s Nadáciou TESCO a Slovenskou nadáciou srdca, realizuje od roku 2014. Doteraz sa o rizikách kardiovaskulárnych chorôb a  o ich prevencii dozvedelo 2090 žiakov II. stupňa z 25 základných škôl a tento rok k nim pribudne ďalších 15 škôl z rôznych kútov Slovenska.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog