logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Študentská konferencia „Poznaj svoje peniaze“ potvrdila finančnú gramotnosť stredoškolákov

11. jún 2013

Zuzana Kolčáková z Nadácie Slovenskej sporiteľne ocenila spolu s predstaviteľkami Nadácie pre deti Slovenska študentov z Gymnázia sv. Tomáša Akvinského v Košiciach a z Obchodnej akadémie v Krupine za víťazné prezentácie študentskej konferencie v rámci projektu „Poznaj svoje peniaze“.

V dňoch 7.-8. júna 2013 sa v centrále Slovenskej sporiteľni v Bratislave zišli študenti stredných škôl z celého Slovenska. Konferencia bola vyvrcholením ďalšieho ročníka projektu finančného vzdelávania na stredných školách „Poznaj svoje peniaze“, ktorý Nadácia pre deti Slovenska realizuje s podporou Nadácie Slovenskej sporiteľne.

Študenti si mohli vybrať z desiatich zadaných tém súvisiacich s finančnou gramotnosťou a spracovať ich na základe svojich poznatkov, skúseností a kreativity. Zo 64 prác z celého Slovenska sa na konferencii odprezentovalo 16 najlepších študentských prác a ich autorských tímov. Študenti sa našli v témach ako "Prečo kupovať slovenské výrobky?" či "Poraď, ako ušetrím"; zaujímavým námetom na zamyslenie však pre nich boli aj „Dopady ekonomickej krízy na Slovensku“ či dokonca „Cesta k bohatstvu“.

Program "Poznaj svoje peniaze" má na slovenských stredných školách za sebou viac ako 10 rokov a práve v súčasnej ekonomicky náročnej a nevyspytateľnej dobe získava najväčšiu opodstatnenosť. „Projekt Poznaj svoje peniaze ma inšpiroval viac si všímať, ako svoje peniaze míňam a zamýšľať sa nad tým, kde ich viem usporiť,“ vyjadril sa jeden zo študentov.  „Naučila som sa rozlišovať medzi tým, čo chcem a čo naozaj potrebujem. A možnosť predstaviť moju prácu na konferencii je výborná skúsenosť a zároveň príležitosť naučiť sa prezentovať pred publikom," doplnila ho ďalšia prednášajúca.

Projekt „Poznaj svoje peniaze“ tak nielen významne napomáha mladým ľuďom zorientovať sa v komplikovanom svete bankových produktov a ekonomiky, ale zároveň ich uč rozumnému hospodáreniu, plánovaniu a v neposlednom rade pri príprave odborných prác rozvíjajú svoju schopnosť tímovej práce a prezentačné zručnosti.
 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog