logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Študenti z Banskej Bystrice získali novú predstavu o financiách

new notion 26. apríl 2016

V Banskej Bystrici v apríli prebehli prvé workshopy programu New Notion (Nová predstava) pod záštitou NN Životnej poisťovne a dôchodkových spoločností. Lektori z Nadácie pre deti Slovenska hovorili s mladými ľuďmi zo stredných a vysokých škôl neformálne o financiách a pripravovali ich na situácie, ktoré môžu mladí s najväčšou pravdepodobnosťou už čoskoro zažiť. Od vstupu na trh práce až po narodenie dieťaťa.

"Myslím, že v oblasti financií sme tu poriešili všetko čo sa týka môjho života, mám pocit, že po tomto tréningu sa vo svete nestratím...", povedal jeden z absolventov tréningu, 18-ročný študent Strednej odbornej školy hotelových služieb a obchodu. 


Študenti získali prehľad, orientáciu a zručnosti, ktoré môžu hneď využívať pri manažovaní svojich financií.
 

Okrem neformálneho a interaktívneho prístupu študenti ocenili najmä praktické, aktuálne informácie a zručnosti, ktoré počas dvoch tréningových dní nadobudli. Zaoberali sa tým, čo so sebou prinesie vstup na trh práce či narodenie dieťaťa, ako sa dostať k vlastnému bývaniu, ako sa pripraviť na prácu v zahraničí a podobne.


Lektori neformálnym spôsobom pripravovali študentov na situácie, ktoré môžu už čoskoro zažiť. 

Takéto sociálno-finančné vzdelávanie študenti ohodnotili ako dôležité a odporučili ho i spolužiakom. "New Notion nám priniesol prehľad, orientáciu a zručnosti, ktoré môžeme hneď začať používať pri manažovaní svojich peňazí", zhodli sa študenti. 

New notion (Nová predstava) je projekt sociálno-finančného vzdelávania mladých ľudí pred odchodom do reálneho života. Partnerom projektu je spoločnosť NN Slovensko.


 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog