logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Študentská konferencia preverila finančnú gramotnosť stredoškolákov

Zuzana Kolčáková z Nadácie Slovenskej sporiteľne (úplne vľavo) ocenila spolu s predstaviteľkami Nadácie pre deti Slovenska  študentov trebišovského gymnázia za víťaznú prezentáciu študentskej konferencie „Poznaj svoje peniaze“. 11. máj 2012

V dňoch 26.-27. apríla 2012 sa v Nadácii Slovenskej sporiteľne v Bratislave zišli študenti stredných škôl z celého Slovenska. Konferencia bola vyvrcholením ďalšieho ročníka rovnomenného projektu finančného vzdelávania na stredných školách, ktorý s podporou Nadácie Slovenskej sporiteľne realizuje Nadácia pre deti Slovenska.

Na konferencii odzneli prezentácie 17 študentov  z takmer 70 prihlásených prác, ktoré preverili ich prezentačné zručnosti i finančnú zdatnosť. Študenti sa našli v témach ako "Žiť na dlh je moderné či nevyhnutné" či "Bezpečný internet a peniaze".

Program "Poznaj svoje peniaze" má na slovenských stredných školách za sebou viac ako 10 rokov a práve v búrlivých vodách súčasnej ekonomiky získava najväčšiu opodstatnenosť. „Je potrebné, aby sme vedeli, že na peniaze musia naši rodičia makať," povedala jedna zo študentiek na konferencii.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog