logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Súťažíme o cenu IT PROJEKT 2013

27. jún 2013

Nová online aplikácia, ktorú pre riadenie grantových programov Nadácie pre deti Slovenska vyvíja za symbolických 100 € spoločnosť Softec, ašpiruje na prestížne ocenenie IT PROJEKT 2013. Aj toto je forma obrovskej pomoci biznisu neziskovému sektoru. Ďakujeme.

Prínos novej aplikácie si už mali možnosť overiť aj žiadatelia o podporu i hodnotitelia žiadostí v 14. ročníku grantového programu Hodina deťom. Do konca roku 2013 bude aplikácia pripravená pre riadenie akéhokoľvek grantového programu nadácie. Zvýši sa tým komfort všetkých jeho aktérov, ale najmä transparentné riadenie všetkých grantových programov Nadácie pre deti Slovenska. Dôležitým cieľom je aj priebežné zverejňovanie informácií o priebehu schválených grantových projektov pre verejnosť (vrátane foto a video dokumentácie), čím sa zabezpečí transparentná kontrola verejnosti  nad vynakladanými finančnými prostriedkami získanými v rámci jednotlivých grantových programov nadácie.

Dlhoročné know-how nadácie a moderné technológie

Aplikácia bola vytvorená na základe dlhoročného know-how nadácie s riadením grantových programov offline a v posledných rokoch aj v online prostredí, ktoré je v dnešnej dobe nevyhnutnou súčasťou týchto procesov. Pri jej vývoji sa spoločnosť Softec rozhodla využiť celý rad moderných technológií, ktoré zabezpečujú vysokú efektívnosť implementácie funkcionality, rýchlu odozvu a prívetivé a príťažlivé používateľské prostredie.

„Nový portál nám umožnil veľmi efektívne a komfortne spracovať množstvo žiadostí, ktoré nám tento rok do 14. ročníka Hodiny deťom prišli. Už dnes vidíme veľké výhody, ktoré nám poskytuje pre riadenie mnohých paralelne fungujúcich grantových programov s rôznymi požiadavkami na žiadateľa, projektových manažérov a hodnotiteľské tímy. Modulárnosť, jednoduchosť a zároveň schopnosť generovať štatistiky podľa potreby je najväčšou prednosťou tejto aplikácie. Vďaka nej zostanú Hodina deťom a ďalšie grantové programy NDS naďalej transparentné a dôveryhodné.“ zhodnotila prínos novej aplikácie Dana Rušinová, správkyňa Nadácie pre deti Slovenska

Cena IT PROJEKT 2013

Už po trinásty raz udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a komunikácií a verejnosť sa meno víťaza dozvie na slávnostnom vyhlásení výsledkov v rámci podujatia IT GALA.

Veríme, že kvality našej novej online aplikácie ocenia aj odborníci z oblasti IT a že tento spoločný projekt Nadácie pre deti Slovenska a spoločnosti Softec bude 3.októbra 2013 počas IT GALA a vyhlasovania výsledkov súťaže IT PROJEKT sláviť úspech!


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog