logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Učíme s radosťou

10. december 2014

... v Nitre, Galante a Nových Zámkov? A koho? No predsa učiteľov. Dovedna ich bolo 48. A kedy?

V novembri pripravila Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s partnermi – spoločnosťou Samsung a Asociáciou Susan Kovalikovej – v rámci projektu Učíme s radosťou  tri dvojdňové workshopy pre učiteľov materských, základných a stredných škôl Nitrianskeho a Trnavského kraja. Cieľ workshopov bol jednoduchý aj komplikovaný zároveň - vrátiť do škôl radosť. Deťom a mladým ľuďom by ju mala priniesť premena škôl na prostredie v ktorom môžu rásť ako jedinečné a sebaisté osobnosti, rozvíjať svoju samostatnosť a rozpoznať vhodné smerovanie pre uplatnenie sa v živote a na trhu práce.

Učiteľom poskytli workshopy priestor a stratégie na zmapovanie novo vynárajúcich sa potrieb detí v ich školách a spoločné hľadanie efektívnych nástrojov, ktorými by školy mohli na tieto potreby detí reagovať. Práve v efektivite a zmysluplnosti stratégií, s ktorými sa účastníci počas workshopov zoznámili, našla väčšina z nich potenciál pre učenie s radosťou. Podľa vyjadrení učiteľov, ktorí workshop absolvovali, im však najväčšiu radosť spôsobila nádej, že niekto pracuje na tom, aby sa v učiteľstve a školstve niečo skutočne zmenilo.  " Zaujímavé, povzbudzujúce, nové, inovatívne inšpirujúce, zaujímavé aktivity – energizéry."  bola spätná väzba účastníčky z Galanty. "Konečne sa nás niekto spýtal na naše potreby a názory a aj sme dostali možnosť, že sa bude niečo meniť a že sa v daných aktivitách bude pokračovať," vyjadrila sa ďalšia účastníčka workshopu.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy

Aktuálny výnos Hodiny deťom je 195 156,79 Eur. Ďakujeme.

Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog