logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Učíme s radosťou

10. december 2014

... v Nitre, Galante a Nových Zámkov? A koho? No predsa učiteľov. Dovedna ich bolo 48. A kedy?

V novembri pripravila Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s partnermi – spoločnosťou Samsung a Asociáciou Susan Kovalikovej – v rámci projektu Učíme s radosťou  tri dvojdňové workshopy pre učiteľov materských, základných a stredných škôl Nitrianskeho a Trnavského kraja. Cieľ workshopov bol jednoduchý aj komplikovaný zároveň - vrátiť do škôl radosť. Deťom a mladým ľuďom by ju mala priniesť premena škôl na prostredie v ktorom môžu rásť ako jedinečné a sebaisté osobnosti, rozvíjať svoju samostatnosť a rozpoznať vhodné smerovanie pre uplatnenie sa v živote a na trhu práce.

Učiteľom poskytli workshopy priestor a stratégie na zmapovanie novo vynárajúcich sa potrieb detí v ich školách a spoločné hľadanie efektívnych nástrojov, ktorými by školy mohli na tieto potreby detí reagovať. Práve v efektivite a zmysluplnosti stratégií, s ktorými sa účastníci počas workshopov zoznámili, našla väčšina z nich potenciál pre učenie s radosťou. Podľa vyjadrení učiteľov, ktorí workshop absolvovali, im však najväčšiu radosť spôsobila nádej, že niekto pracuje na tom, aby sa v učiteľstve a školstve niečo skutočne zmenilo.  " Zaujímavé, povzbudzujúce, nové, inovatívne inšpirujúce, zaujímavé aktivity – energizéry."  bola spätná väzba účastníčky z Galanty. "Konečne sa nás niekto spýtal na naše potreby a názory a aj sme dostali možnosť, že sa bude niečo meniť a že sa v daných aktivitách bude pokračovať," vyjadrila sa ďalšia účastníčka workshopu.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog