logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Ukážeme deťom správny smer

06. február 2014

V rámci Programu Aktívne občianstvo a inklúzia, realizovaného Nadáciou Ekopolis v spolupráci s nadáciou SOCIA – nadáciou pre sociálne zmeny, sme podporili projekt pre deti s názvom „Rozprávkový smerovník“. Projekt realizuje Stopka, n.o. v rámci okresov Ružomberok, Dolný Kubín, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Tvrdošín i Žilina.

Prostredníctvom série rozprávkových predstavení sa Stopka snaží vyzdvihnúť silu rozprávky a využiť ju ako nástroj na budovanie postojových hodnôt dobra, lásky a zdravia u detí i mladých ľudí. Od septembra 2013 sa deti mohli poučiť z rozprávok „Kmotra smrť a zázračný lekár“, „Pán Boh daj šťastia lavička“ či „Soľ nad zlato“. Stopka v rámci pravidelných stretnutí zorganizovala v januári 2014 celkom  8 rozprávkových stretnutí, ktorých sa zúčastnilo 315 účastníkov, priamo na školách sa stretli s 18 triedami.

V mesiaci február sa deti môžu tešiť na ďalších 33 rozprávkových stretnutí, prispieť svojim kresleným dielom do pripravovanej výstavy na tému „Keby bola v našom živote rozprávka...“ a rodičia zas na náučný seminár zameraný na využitie rozprávky pri formovaní hodnotového rebríčka dieťaťa.
 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog