logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

V Nových Zámkoch učia učitelia s radosťou

27. marec 2015

V dňoch 17. – 18. marca 2015 prebehol v Nových Zámkoch ďalší zo série tréningov pre učiteľov „Učíme s radosťou“. Tréningu sa zúčastnili učitelia z regiónu Nové Zámky. Cieľom tréningu bola zmena zmena prístupu dospelých vo vzdelávaní a posun učiteľov, vychovávateľov a pracovníkov s mládežou z role znalca – experta do role facilitátora – uľahčovateľa učenia, ktorý rozumie procesom učenia a špecifickým potrebám detského mozgu a dokáže vytvárať bezpečné prostredie s možnosťou výberu. Lektormi školenia boli Táňa Piovarčiová z Asociácie Susan Kovalikovej a Rasťo Očenáš z Nadácie pre deti Slovenska.

 Účastníci sa prostredníctvom zážitkového učenia naučili vytvárať podporujúce prostredie v skupine, osvojili si základné zručnosti pre zavádzanie a upevňovanie životných zručností, pre poskytovanie výberu žiakom a precvičovali  techniky rešpektujúcej komunikácie. Spoločne v skupinách tieto zručnosti trénovali a pripravovali si aplikačné úlohy použiteľné v praxi. Počas oboch dní si vytvárali portfólio nástrojov pre efektívne riadenie triedy. Účastníci vyjadrili v reflexii, že tréning splnil ich očakávania a získané zručnosti sú kompatibilné s ich praxou.

Séria tréningov pre učiteľov „Učíme s radosťou“ sa realizuje vďaka láskavej podpore spoločnosti Samsung.

Spätné väzby od účastníkov:

  • Inšpiratívne, podnetné a hlavne zmysluplné učenie s praktickým využitím, navyše sa mi páči, že je už metodika VEU verifikovaná viac rokov v reálnom školskom prostredí
  • Oceňujem pripravenosť lektorov, maximálny komfort, ústretovosť. Páčil sa mi prístup, celodenná vyrovnaná aktivita a húževnatosť pri prezentácií. Veľmi vydarené dva dni plné nových poznatkov a skúseností
  • Škoda, že tréning nezažilo ešte viac učiteľov
  • Oceňujem skvelú atmosféru, výborne zvládnutú tému z pohľadu lektorov

 


donor projektu

 


partner: Asociácia Susan Kovalikovej - Vzdelávanie pre 21. storočie na Slovensku /ASK/ je odborným garantom vzdelávania a metodiky Vysoko efektívne učenie/Integrované tematické vyučovanie (VEU/ITV), overeného Štátnym pedagogickým ústavom.

 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog