logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

V spolupráci so ZP Dôvera podporíme zdravie i prevenciu

16. december 2013

Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera vyhlásila prvý ročník grantového programu zameraného na podporu zdravia i prevencie. V rámci aktuálneho jesenného kola sme prijali 108 žiadostí o podporu. Medzi žiadateľmi boli združenia pracujúce s hendikepovanými ľuďmi, športové organizácie, ale i rodiny, ktorým finančná situácia nedovoľuje dopriať ich deťom potrebnú zdravotnú starostlivosť.

Odborná komisia zložená z odborných konzultantov nadácie i pracovníkov Dôvery rozhodla o podpore 16 žiadostí v sume 14 000 EUR. Keďže počet žiadostí bol vysoký a rozhodovanie náročné, ZP Dôvera vyčlenila na podporu dodatočné zdroje a ku koncu tohto roka sme sa rozhodli podporiť ďalších  15 žiadateľov.

V rámci jarného kola podporila z tohto grantového programu Nadácia pre deti Slovenska projekty v hodnote  14 000 EUR. Celkovo v tomto roku sme na podporu zdravia, zdravotnej starostlivosti a prevencie rozdelili takmer 50 000 EUR.

V budúcom roku vďaka darovaným finančným prostriedkom bude môcť viacero detí aj dospelých absolvovať finančne náročné rehabilitačné pobyty alebo terapie, ktoré im uľahčia život s hendikepom.  V nemocnici prispejeme na zrekonštruovanie príjmovej detskej ambulancie. Viacerým športovým klubom, školám  a združeniam pomôžeme s nákupom športového náradia či zdravotných pomôcok. Aj vďaka nim budú môcť deti aj dospelí tráviť voľný čas zmysluplnejšie.

Zoznam podporených projektov...STIAHNUŤ

Zoznam mimoriadne podporených projektov...STIAHNUŤ
 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog