logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Viete sa vy zmeniť na ešte lepších?

15. november 2012

Nadácia pre deti Slovenska, za asistencie generálneho riaditeľa zdravotnej poisťovne Dôvera - generálneho partnera 14. ročníka Hodiny deťom – a nových detských moderátorskych hviezd Evelynky a Šimona, odštartovala už štrnásty ročník Hodiny deťom.

Už štrnásť rokov sa tak podporuje systémová a preventívna práca s deťmi a mladými ľudmi. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa Zdravotná poisťovňa Dôvera rozhodla tento projekt podporiť. „Venujeme sa firemnej filantropii dlhodobo. Pomáhali sme najmä na pôde zdravotníckych zariadení, postupne sa snažíme byť aktívni aj v oblasti prevencie. A keďže Hodina deťom podporuje projekty, ktoré majú preventívny charakter, naša spolupráca je celkom prirodzená“, povedal na tlačovej konferencii jej generálny riaditeľ Martin Kultan.

Tento rok sú súčaťou kampane známe herecké tváre a bez nároku na honorár sa rozhodli prepožičať svoje herecké schopnosti na dobrú vec.
V novej kampani sa herci menia na zlého človeka, ktorý neznáša deti – aby vzápätí vysvetlili, že toto dokážu len ako herci – v skutočnosti majú deti radi a pomáhajú im. Zmena na zlých ľudí má úmysel vyprovokovať divákov, aby sa oni zmenili na ešte lepších a zároveň poukazuje na nerešpektujúcu komunikáciu dospelých a ich správanie k deťom.
Na tlačovej konferencii, ktorú moderovala Katka Brychtová, správkyňa nádácie Dana Rušinová oznámila, že v piatok 16. novembra budú v uliciach Slovenska stovky dobrovoľníkov zbierať peniaze pre deti. Do zbierky je tento rok zapojených rekordných 208 škôl a organizácií a skoro 3000 dobrovoľníkov.
Tradičná TV šou Hodina deťom zaznamená tento rok najväčšiu zmenu. Namiesto jedného galavečera bude Hodine deťom venovaný celý adventný týždeň, počas ktorého RTVS odvysiela 5 adventných koncertov z viacerých miest na Slovensku. Vrcholom týždňa bude nedeľný koncert odvysielaný naživo na Jednotke. Hodina deťom sa tak po 12 rokoch stane súčasťou nového charitatívneho projektu RTVS: ADVENT Slovensko 2012.

Na Hugove meniny 1. apríla 2013 sa verejnosť definitívne dozvie, koľko peňazí sa podarilo vyzbierať za 13.ročníkk a 1. júna 2013 Hugo prezradí, kto peniaze dostal a  ktoré organizácie podporí.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog