logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Workshop „Akcie a kampane proti nenávistnému vyjadrovaniu na internete“

09. október 2012

Prekážajú ti tupé a nenávistné drísty v diskusiach pod článkami na internete? Vadia ti náckovské stránky či zlostné rasistické statusy na facebooku? Nechceš, aby bol internet plný nenávisti? Prihlás sa na workshop o "hate speech" pre mladých blogerov, kde ti povieme, ako na to. Bude len tu, za rohom, v Budapešti.

Výzva na prihlášky

Rada Európy, Finančný mechanizmus EHP a Nórsky finančný mechanizmus organizujú workshop „Akcie a kampane proti nenávistnému vyjadrovaniu na internete“, zameraný na potláčanie nenávistného vyjadrovania na internete. Workshop je určený pre blogerov a pre ľudskosprávnych aktivistov, ktorí pôsobia na internete.

Ako „nenávistné vyjadrovanie“ (hate speech) sa označuje vyjadrovanie, ktoré šíri, podnecuje, propaguje alebo obhajuje rasovú nenávisť, xenofóbiu, antisemitizmus a iné formy nenávisti, vrátane intolerancie, vyjadrovanej agresívnym nacionalizmom a etnocentrizmom, diskriminácie a nepriateľstvu voči menšinám, migrantom a imigrantom.  Nenávistné vyjadrovanie na internete má niekoľko foriem, vrátane stránok, blogov, komentárov a diskusných príspevkov, emailov, hier, sociánych sietí, videí a hudby.

Workshop sa zameria na formy boja s nenávistným vyjadrovaním na internete a jeho potláčanie a účastníci workshopu budú pripravení na aktívne pôsobenie pri riešení tejto otázky na národnej a Európskej úrovni, vrátane prípravy na účasť v projektoch, zameraných na túto tému.

Workshop sa koná v dňoch 21.-24. novembra 2012 v Budapešti, pracovným jazykom bude angličtina. Náklady na účasť budú účastníkom preplatené.

Záujemcovia z radov mladých lídrov, projektových lídrov, blogerov a ostatných aktivistov, pôsobiacich na internete, môžu získať podrobné obsahové a organizačné informácie na stránke http://youthapplications.coe.int/Application-forms/Action-and-Campaigning-against-Hate-Speech-Living-Together-Online, kde je možné aj vyplniť online formulár, na základe ktorého bude vybratých 50 účastníkov. Termín na vyplnenie online formulára je 22. október 2012.

Ďalšie informácie:
Rui Gomes, Rada Európy, Rui.GOMES@coe.int
Matúš Minárik, EEA and Norway Grants, matus.minarik@efta.int
Vzdelávací tím Rady Európy, eyc.programme@coe.int


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog