logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

THINK BIG – Workshop pre mladých, ktorí vedia realizovať svoje sny!

26. jún 2013

V máji 2013 sa vo Zvolene uskutočnil pilotný workshop v rámci aktuálneho ročníka grantového programu Think Big, zameraný na výmenu skúseností medzi grantistami a inšpiráciu dobrými nápadmi. Mladí ľudia, ktorých projekty tento rok získali podporu, si prišili navzájom odprezentovať svoje plány; dozvedeli sa, čo všetko ich v rámci programu Think Big tento rok čaká a zároveň mali možnosť nabrať skúsenosti od “kolegov”, ktorí už svoje projekty úspešne zrealizovali.

Program O2 Think Big pomáha naštartovať mladých ľudí, aby ich dobré nápady nezostávali len na papieri. Grantový program zastrešuje spoločnosť Telefónica v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a nadáciou Ekopolis. Už niekoľko rokov dáva mladým ľuďom motiváciu a podporu, aby zmenili veci a život okolo seba k lepšiemu. Momentálne prebieha už tretí ročník a minulé roky potvrdzujú, že aj malý impulz sa môže zmeniť na veľkú vec, ak nájde podporu vo svojom okolí - stačí dobrý nápad, čo by chceli s kamarátmi zlepšiť, zorganizovať alebo zrekonštruovať.
Program O2 Think Big dosiaľ podporil už 98 projektov celkovou sumou 121 000 EUR a 266 aktívnych mladých ľudí sa zúčastnilo rôznych vzdelávacích akcií. 

Nadácia pre deti Slovenska sa v tomto procese venuje vzdelávaniu a ponúka im tak pomocnú ruku prostredníctvom tréningu spôsobov  a postupov, ako svoje nápady čo najlepšie uchopiť a zrealizovať, najmä v tíme, ale i v spolupráci s okolím.

„Zažil som viacero školení, aj takých kde sme doslova spali. Vy to však viete povedať veľmi ľudsky a živo. Motivovalo ma to dokonca tak, že by som chcel robiť mentora pre nových uchádzačov v budúcich rokoch,“ vyjadril sa Ivan Drobec, úspešný účastník Think Big programu.  Ďalšia účastníčka ho dopĺňa: „Som veľmi rada, že som to skúsila a zapojila sa do tohto programu. Našla som si dobrý tím a teraz nás je už 20 dobrovoľníkov z našej školy a vychovávame a motivujeme ďalších,“ povedala 18-ročná Anna Mária, úspešná realizátorka projektu „Zafarbime čiernobiely svet“, ktorý je zameraný na pomoc postihnutým deťom.

Program ponúka príležitosť mladým ľuďom zapojiť sa do pozitívnych zmien vo svojom okolí. Môžu tak napríklad s kamarátmi skrášliť prostredie, v ktorom žijú, vymyslieť novú náplň priestorom, v ktorých sa stretávajú, upraviť športové plochy, zorganizovať zaujímavé kultúrne alebo spoločenské podujatie či zrealizovať projekt v oblasti umenia alebo vzdelávania. S podporou grantu tak mladí ľudia zrekonštruovali lezecké steny, bike parky, športoviská, zrealizovali divadelné predstavenia, diskusie, výstavy, koncerty a mladí dobrovoľníci pomohli aj sociálne znevýhodneným rovesníkom alebo vzdelávali deti na základných školách v oblasti online bezpečnosti.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog