logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Začali sme školiť nových lektorov v komunitách

10. október 2013

Nadácia pre deti Slovenska naštartovala druhú časť školení v oblasti sociálno-finančného vzdelávania. V dňoch 26. - 28. septembra 2013 sa vo Zvolene uskutočnilo jedno z nich v rámci projektu Škola rodinných financií. Účastníci projektu museli celkovo absolvovať dve trojdňové školenia a šesť týždňový e-learning v rozsahu 56 hodín a 16 z nich splnilo podmienky za získanie osvedčenia „lektor Školy rodinných financií“.

Pod vedením odborných metodikov, M. Hankociovej,  K. Dankovej, V. Dorkovej a P. Škodu, sa účastníci zvolenského školenia venovali témam ako sú životné istoty, hlavné zdroje príjmu, ako zhodnotiť úspory, moderné platobné nástroje, úvery, pôžičky, splátky, ai. V druhej časti kurzu sa okrem odborných tém  venovali metodike práce  so znevýhodnenými skupinami a rozvíjali si svoje prezentačné zručnosti, aby vedeli lepšie porozumieť a aktívnejšie pracovať so znevýhodnenými skupinami a učiť ich potrebe rozumieť financiám. Do školenia sa aktívne prostredníctvom prednášok zapájali aj zamestnanci partnera.

Hodnotenia účastníkov kurzu

Ján zo Zvolena: „Spočiatku sa mi zdali kritériá na ukončenie kurzu náročné, ale v priebehu ich napĺňania a v závere kurzu aj opodstatnené. “
Anna z Krupiny: „Osobne vnímam účasť na kurze ako prínos – veľa nových informácii, veľa praktických rád; pokúsim sa ich použiť v živote a učiť ich ďalej“.

Projekt sociálno-finančného vzdelávania v komunitách organizujeme už 6. rok s podporou partnera - spoločnosti Provident financial, s.r.o. a Asociáciou S. Kovalikovej – Vzdelávanie pre 21. storočie. Vzdelávanie lektorov je akreditované Ministerstvom školstva SR a od roku 2008 sme z 10 039 účastníkov vyškolili 81 lektorov.

Viac o projekte Škola rodinných financií

 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog