logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Začali sme vzdelávať seniorov

13. január 2014

Seniori ako dôležití dospelí, ktorí vplývajú na život a rozhodnutia detí sú tiež oblasťou záujmu Nadácie pre deti Slovenska. V poslednej dobe sa však často stávajú terčom podvodov a nevýhodných ponúk. S cieľom zvrátiť túto situáciu a naučiť ich orientovať sa v modernom svete financií začala Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s Centrom ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave (CĎV UK) ich vzdelávanie v rámci projektu Školy rodinných financií.

Prvé prednášky začali dnes, 13.1.2014 v priestoroch CĎV UK na ulici Odbojárov 10/a v Bratislave a pre dôchodcov sú bezplatné.

Dôchodcovia sa i takouto formou môžu naučiť ako si vytvárať úspory, ako nenaletieť lákavým finančným ponukám, ako si zostaviť rozpočet na dôchodku, ako nakupovať cez internet a využívať zľavové portály, či ako platiť prostredníctvom internetbankingu. Ďalej sa oboznámia s podstatou ekonomických výrazov, ako sú napríklad istina, úroková sadzba, doba splácania, predbežné splatenie úveru, zdravotné, sociálne a dôchodkové poistenie, a pod.

Projekt Školy rodinný financií realizuje Nadácia pre deti Slovenska s podporu spoločnosti PROVIDENT  FINANCIAL s. r. o.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog