logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Začali sme vzdelávať seniorov

13. január 2014

Seniori ako dôležití dospelí, ktorí vplývajú na život a rozhodnutia detí sú tiež oblasťou záujmu Nadácie pre deti Slovenska. V poslednej dobe sa však často stávajú terčom podvodov a nevýhodných ponúk. S cieľom zvrátiť túto situáciu a naučiť ich orientovať sa v modernom svete financií začala Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s Centrom ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského v Bratislave (CĎV UK) ich vzdelávanie v rámci projektu Školy rodinných financií.

Prvé prednášky začali dnes, 13.1.2014 v priestoroch CĎV UK na ulici Odbojárov 10/a v Bratislave a pre dôchodcov sú bezplatné.

Dôchodcovia sa i takouto formou môžu naučiť ako si vytvárať úspory, ako nenaletieť lákavým finančným ponukám, ako si zostaviť rozpočet na dôchodku, ako nakupovať cez internet a využívať zľavové portály, či ako platiť prostredníctvom internetbankingu. Ďalej sa oboznámia s podstatou ekonomických výrazov, ako sú napríklad istina, úroková sadzba, doba splácania, predbežné splatenie úveru, zdravotné, sociálne a dôchodkové poistenie, a pod.

Projekt Školy rodinný financií realizuje Nadácia pre deti Slovenska s podporu spoločnosti PROVIDENT  FINANCIAL s. r. o.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy

Aktuálny výnos Hodiny deťom je 195 156,79 Eur. Ďakujeme.

Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog