logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Záleží vám na bezpečnosti detí? Rešpektujte ich potreby

workshop 06. november 2015

Potreba ovplyvňovať veci, ktoré sa ich týkajú, potreba cítiť sa bezpečne, príjemne, potreba spolupatričnosti v komunite, potreba lásky a bezpečia. To je zlomok toho, čo potrebujú deti a mladí ľudia, aby sa cítili bezpečne v prostredí, v ktorom žijú. Detailne sa touto témou zaoberali workshopy „Bezpečne doma, bezpečne v komunite“.

Vo Zvolene, Prešove a v Bratislave sa stretlo celkovo 73 ľudí, ktorým záleží na bezpečnosti detí . Cieľom workshopu bolo najmä vytvoriť priestor na zdieľanie skúseností, inšpirácií a prístupov v téme vytvárania bezpečného a zmysluplného prostredia detí a mladých ľudí. „Zmysluplný. Taký bol čas strávený na tomto workshope. Verím, že sa nám podarí zareagovať zmysluplným projektom“, zhodnotila stretnutie účastníčka workshopu v Bratislave.

Každý z prítomných mal skúsenosti s prípravou aktivít a programov pre deti a mladých ľudí – mnohí pracujú ako terapeuti, vychovávatelia, učitelia či terénni pracovníci. Preto spolu s odborníkmi z Nadácie pre deti Slovenska, Anetou Chlebničanovu a Rastislavom Očenášom, vedeli presne identifikovať potreby detí a mladých ľudí, na ktoré sa snažia reagovať svojou činnosťou. Na základe tohto zoznamu následne vytvorili ďalší – a to s možnosťami na vytváranie deťom bezpečného a zmysluplného prostredia.

Vytvoril sa tiež rámec pre podávanie projektov do grantového programu Bezpečne doma – bezpečne v komunite 2015. Ten je súčasťou nadačného fondu Deti v bezpečí , ktorý zriadila v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska, poisťovňa Kooperativa. Reagovala tým na fakt, že detská úrazovosť je najčastejšou príčinou úmrtia detí na Slovensku. Viac o projekte Deti v bezpečí.  


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog