logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Zaregistrujte svoj tím do 5. ročníka celosvetovej súťaže FIRST LEGO League!

01. marec 2012

FIRST LEGO League je najväčšia medzinárodná robotická súťaž detí vo veku od 10 do 16 rokov, zúčastňuje sa na nej vyše 170 000 detí. Jej podstatou je okrem programovania a získavania vedeckých poznatkov aj naučiť deti tímovej spolupráci, analytickému mysleniu a rozvoju prezentačných zručností.

Úlohou detských tímov (5-10 členov) je zostaviť robota prostredníctvom stavebnicového systému LEGO Education a naprogramovať ho pomocou grafického programovacieho jazyka NXT-G. Každý rok je vyhlásená iná úloha, deti sa vo svojich tímoch pripravujú, postavia a naprogramujú roboty a trénujú na súťaž. Roboty musia byť postavené výlučne zo stavebníc LEGO použitím iba základných senzorov a naprogramované štandardným softvérom, aby súťaž mala jednotnú úroveň technických možností a výsledky tímov boli porovnateľné. Témou 5. ročníka FLL je "SENIOR SOLUTIONS".

Registrácia do 5. ročníka FLL na Slovensku začína 1. marca 2012 a trvá do 21.septembra 2012. Zadanie úlohy a výskumného projektu a všetky ostatné podrobnosti, ako aj podmienky registrácie nájdete na stránke www.fll.sk. Zaregistrujte sa čo najskôr! 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog