logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Žlté pokladničky opäť zaplavia Slovensko

06. november 2017

V piatok 10. novembra sa v uliciach 450 miest a obcí Slovenska opäť uskutoční pokladničková zbierka Hodiny deťom na podporu jedinečných projektov pre deti a mladých ľudí na celom Slovensku. V tento deň, ktorý je jedným z kľúčových v rámci 19. ročníka verejnej zbierky Hodina deťom, vyjde do ulíc viac ako 6100 dobrovoľníkov so žltými pokladničkami a maskotom Hugom.

Naša pokladničková zbierka sa od svojho vzniku v roku 2007 stala na Slovensku tradíciou. Dnes sa do nej zapájajú stovky dobrovoľníckych tímov, ktoré v tento deň umožňujú okoloidúcim v uliciach prispieť na dobrú vec ľubovoľnou sumou. V minulom roku ich bolo možné stretnúť vo viac ako 192 mestách a obciach celého Slovenska, v tomto roku ich počet narástol na 450.

Za 11 rokov svojej existencie sa zbierka v uliciach taktiež stala určitým symbolom projektu Hodina deťom a jeho kľúčových posolstiev, ktorými sú vzájomná pomoc a spájanie ľudí v prospech detí na Slovensku. 

Naša zbierka je práve o tomto – o dobrovoľníckych tímoch, ktoré každoročne a  za každého počasia prinášajú v deň zbierky k ľuďom žlté pokladničky, je o štedrých darcoch, ktorí do týchto pokladničiek prispievajú, lebo im nie je ľahostajný osud druhých a v neposlednom rade je o deťoch, ktoré potrebujú pomoc. To, že počet dobrovoľníckych tímov, rovnako ako aj počet darcov každým rokov narastá, je pre nás dôkazom, že ľudia tieto posolstvá vnímajú a že takéto podujatia majú zmysel. A my sme za to samozrejme nesmierne vďační.

Staňte sa preto aj vy súčasťou tejto peknej a zmysluplnej tradície a prispejte 10.novembra do žltej pokladničky aj vo Vašom meste. Rovnako tak môžete urobiť kedykoľvek počas roka zaslaním sms na číslo 800 v hodnote 4 eur. Ďakujeme!

 

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog